روسیه از «انهدام تانک‌های ناتو» در حمله ناموفق دوم اوکراین خبر داد/ درخواست اوکراین برای پیوستن به ناتووزارت دفاع روسیه  ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
وزارت دفاع روسیه بامداد سه‌شنبه اعلام کرد که در حمله نیروهای این کشور در جنوب منطقه دونتسک یکهزار و ۵۰۰ نظامی اوکراینی کشته و ۲۵ تانک از جمله هشت لئوپارد آلمانی منهدم شدند.

  به گزارش ایسنا، به نقل از راشا تودی، «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه بیان کرد: روز گذشته اوکراین تیپ‌های ۲۳ و ۳۱ مکانیزه را از "ذخایر استراتژیک" خود مستقر کرده بود که در نبرد توسط واحدهای دیگر پشتیبانی می‌شدند. اگرچه نیروهای اوکراینی در حملات گسترده دیروز خود شکست خوردند؛ اما این رژیم باز هم این تیپ‌ها را در یگان‌های ترکیبی جداگانه سازماندهی کرد.

 

وی افزود: حملات جدید اوکراین عمدتا بر روی روستای ورمیوکا در منطقه دونتسک متمرکز بود؛ اما توسط موشک، توپخانه و سامانه‌های راکتی متوقف شدند.

 

سخنگوی وزارت دفاع روسیه در ادامه گفت: مجموع تلفات نیروهای مسلح اوکراین در جنوب دونتسک بیش از ۱۵۰۰ سرباز و ۲۸ تانک شامل هشت تانک لئوپارد ساخت آلمان و سه تانک ساخت فرانسه از نوع AMX-۱۰ و همچنین ۱۰۹ خودروی زرهی دیگر بود.

 

همچنین طبق بیانیه وزارت دفاع روسیه درباره حملات ناموفق روز گذشته کی‌یف، نیروهای مسلح اوکراین بیش از ۲۵۰ سرباز، ۱۶ تانک، سه خودروی پیاده نظام و ۲۱ خودروی زرهی را از دست دادند.

 

برخی از ویدئوهای منتشر شده در تلگرام ظاهرا چندین تانک مذکور فرانسوی را نشان می‌دهند؛ اما هیچ تصاویری مربوط به تانک‌های آلمانی در میدان نبرد گزارش نشده است.

 

وزیرخارجه اوکراین : تسلیحات کافی برای آغاز ضد حمله علیه روسیه را داریم 

 دمیترو کولبا وزیر خارجه اوکراین گفت که کشورش تسلیحات کافی برای آغاز ضدحمله علیه روسیه را دارد و پیروزی در این عملیات لازمه پیوستن کی‌یف به ناتو است. 

وزارت دفاع روسیه  ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

به گزارش ایرنا، کولبا دوشنبه در مصاحبه با رویترز اظهار کرد که عضویت اوکراین در ناتو تنها زمانی مسیر می‌شود که خصومت‌ها پایان یافته باشد.

 

اوکراین ماه‌ها است که ادعا می‌کند قصد دارد با استفاده از تانک‌ها، خودروهای زرهی و توپخانه اهدایی غربی‌ها ضدحمله‌ای را آغاز کرده و سرزمین‌های خود را از روسیه پس بگیرد.

 

کولبا به این پرسش که آیا ضدحمله اوکراین آغاز شده است یا خیر، پاسخ نداد. وی تاکید کرد که مهمترین مساله زمان شروع ضدحمله نیست بلکه این است که این عملیات به پیروزی اوکراین ختم شود.

 

وزیر خارجه اوکراین تاکید کرد که آموزش خلبان‌های کشورش برای استفاده از جنگنده‌های اف-۱۶ غربی، عضویت در ناتو بزرگترین هدف بعدی کی‌یف خواهد بود.

 

وی افزود: عضویت در ناتو این جنگ را متوقف نمی‌کند اما پیوستن به این سازمان از جنگ‌های بیشتر جلوگیری می‌کند. به همین دلیل، بهترین راه برای تضمین امنیت منطقه پیوستن اوکراین به ناتو است.

 

از سوی دیگر، مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا ادعا کرد که اوکراین «به خوبی» برای ضد حمله جهت بازپس‌گیری سرزمین‌های خود از نیروهای روسیه آماده شده است.

 

مارک به شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گفت: اوکراینی‌ها در جنگی هستند که تهدیدی وجودی برای بقای اوکراین است و معنای بیشتری برای سایر جهان دارد.

 

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز اعلام کرد که اوکراین توانایی بازپس گیری سرزمین‌های خود از روسیه را دارد و بر تعهد آمریکا به حمایت از اوکراین تاکید کرد.

 

سالیوان به شبکه سی‌ان‌ان گفت: ما معتقدیم که اوکراینی‌ها در این ضدحمله موفق خواهند شد و ما به حمایت از آنها ادامه خواهیم داد زیرا آنها به دنبال دفاع از خود در برابر تجاوزات مداوم روسیه هستند.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------