شبکه ۱۲ اسرائیل: کابینه جنگی و نهاد‌های امنیتی بر سر توقف حمله به رفح توافق کردند حمله به رفح ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
شبکه ۱۲ اسرائیل ادعا کرد که وزرای کابینه جنگی اسرائیل و نهاد‌های امنیتی این رژیم، بر توقف حمله به رفح، توافق کرده‌اند و قرار است که اولویتشان، توافق تبادل اسرا با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین باشد. 

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ شبکه 12 اسرائیل می‌گوید که وزرای کابینه جنگی اسرائیل و نهادهای امنیتی این رژیم، بر توقف حمله به رفح، توافق کرده‌اند و قرار است که اولویتشان، توافق تبادل اسرا با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین باشد.

 

در پی حمله به آوارگان در «رفح» که واکنشهای بسیاری به همراه داشته است، شبکه 12 اسرائیل از توافق بین سران این رژیم برای توقف حمله به این منطقه خبر داد.

 

شبکه 12 اسرائیل می‌گوید که وزرای کابینه جنگی اسرائیل و نهادهای امنیتی این رژیم، بر توقف حمله به رفح، توافق کرده‌اند و قرار است که اولویتشان، توافق تبادل اسرا با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین باشد.

 

به گزارش این شبکه، «هرتزی هالوی» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل هم در جمع خانواده‌های اسرای صهیونیست، مدعی شده است: «برچیدن حماس، هدف مهمی است، ولی اولویت ما، بازگرداندن فرزندان شماست».

 

در بمباران چادرهای آوارگان در نزدیکی انبارهای آژانس «آنروا» در شمال غرب رفح که شب گذشته توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی انجام شد، ده‌ها فلسطینی شهید و زخمی شدند.

 

 در نتیجه این بمباران بیش از 40 فلسطینی شهید شده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند. جنگنده‌های اسرائیلی بیش از 8 موشک به سمت چادرهای آوارگان فلسطینی شلیک کردند و تیم‌های هلال احمر فلسطین شهدا و مجروحان را به بیمارستان انتقال دادند.

 

 کمیته اورژانس مرکزی رفح هم با بیان اینکه در بین بیش از 40 شهید و ده‌ها زخمی، زنان و کودکان هم هستند، تصریح کرد: این جنایت هولناک علیرغم ادعای اشغالگران مبنی بر امن بودن این منطقه اتفاق افتاد.

 

 «باسم نعیم» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز دوشنبه تأکید کرد که به خاطر جنایت رفح، حماس در دور جدید مذاکرات تبادل اسرا شرکت نخواهد کرد.

 

نعیم همچنین گفت: «حماس هرگز نخواهد پذیرفت که از مذاکرات برای خرید زمان برای دولت نتانیاهو استفاده شود تا بتواند طرحهای خود را در نوار غزه اجرایی کند».

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------