اسپانیا: پوتین با کل اتحادیه اروپا در جنگ است| ژاپن: حمله روسیه نقض منشور سازمان ملل استنخست وزیر اسپانیا ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
نخست وزیر اسپانیا تاکید کرد، روسیه نه تنها با اوکراین بلکه با کل اتحادیه اروپا در جنگ است اما این عملیات نظامی روسیه در اوکراین رو به شکست است و تنها منجر به قوی‌تر شدن اتحادیه اروپا شده است. 

 به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا در آستانه سخنرانی در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در مصاحبه‌ای با نشریه پولیتیکو گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از انرژی به عنوان یک ابزار جنگی استفاده می‌کند چرا که با ارزش‌های اتحادیه اروپا تهدید شده است.

 

وی تاکید کرد: علی‌رغم بحران کنونی انرژی که اتحادیه اروپا را پس از اعمال تحریم‌های گسترده غرب علیه مسکو فراگرفته است، کشورهای عضو اتحادیه اروپا تنها به یکدیگر نزدیک‌تر شده‌اند. بحران‌های پی در پی که از سال ۲۰۰۸ میلادی آغاز شده‌اند، به این بلوک یاد دادند تا بدهی‌ها را جمع کند، سرمایه‌گذاری‌های دفاعی را هماهنگ کند و وابستگی به انرژی روسیه را کنار بگذارند.

 

سانچز گفت: سیستم انرژی اروپا در حال حاضر بازاری است که عملکردی ندارد و به همین خاطر باید بر اهمیت تکیه بر سیاست‌های انرژی پاک توجه کنیم.  

 

وی از رهبران اتحادیه اروپا خواست: این بحران انرژی نباید مانع رسیدگی به بحران آب و هوایی شود. سیاست‌های خلاقانه جدیدی که تنها چند سال پیش غیرقابل تصور بودند، برای مبارزه با این بحران لازم هستند.

 

کیشیدا: حمله روسیه نقض منشور سازمان ملل است/برای دیدار با کیم جونگ اون آماده‌ام

نخست‌وزیر ژاپن در هفتادوهفتمین مجمع عمومی سازمان ملل، حمله روسیه به اوکراین را به عنوان "عامل بی‌ثبات‌کننده بنیان اصلی نظم بین‌المللی" محکوم کرد و گفت که "حاکمیت قانون و نه اجبار قدرت" باید حاکم باشد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، «فومیو کیشیدا» نخست‌وزیر ژاپن سه‌شنبه در سازمان ملل گفت: تهاجم روسیه به اوکراین رفتاری است که فلسفه و اصول منشور سازمان ملل متحد را زیر پا می‌گذارد... هرگز نباید چنین چیزی را تحمل کرد.

 

کیشیدا که اهل هیروشیماست، اولین شهری که تا به حال هدف بمباران اتمی قرار گرفته است، همچنین تهدید سلاح‌های هسته‌ای توسط روسیه را محکوم کرد. روسیه در ۲۴ فوریه به اوکراین حمله کرد و اندکی پس از آن، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، احتمال حمله اتمی را به صورت ضمنی مطرح کرد.

 

ماه گذشته، یک دیپلمات روس در سازمان ملل گفت که درگیری در اوکراین استفاده روسیه از تسلیحات هسته‌ای را تضمین نمی‌کند، اما مسکو می‌تواند تصمیم بگیرد از زرادخانه هسته‌ای خود در پاسخ به "تجاوز مستقیم" کشورهای ناتو بر سر این حمله استفاده کند.

 

فومیو کیشیدا همچنین گفت: تهدید تسلیحات هسته‌ای، مانند آنچه روسیه این بار انجام داد، چه رسد به استفاده از آن، تهدیدی جدی برای صلح و امنیت جامعه بین‌المللی است و هرگز قابل قبول نیست.

 

کیشیدا همچنین بار دیگر تاکید کرد که آماده دیدار با کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی برای حل و فصل مسائل مربوط به برنامه‌های موشکی و تسلیحات هسته‌ای پیونگ‌یانگ و همچنین حل و فصل مساله ربوده شدن شهروندان ژاپنی در دهه‌ها پیش و عادی‌سازی روابط دیپلماتیک است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022