آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,آیت‌الله سیستانی

آیت‌الله سیستانی: تشکیل دولت بسیار به طول انجامیده است

مرجع عالی‌قدر عراق تاکید کرد که تشکیل دولت در عراق بسیار با تاخیر بوده است و باید این پرونده پایان یابد. به گزارش ایسنا به نقل از بغداد…


المیادین خبر داد: احتمال موافقت نیروهای سیاسی عراق با تشکیل دولتی موقت اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
تلویزیون المیادین به نقل از منابع خود گزارش داد که نیروهای سیاسی عراقی در حال توافق با تشکیل دولتی موقت به مدت ۶ ماه تا یک‌سال هستند که مسئولیت اصلی آن فراهم کردن شرایط برگزاری انتخابات زودهنگام است. 

به گزارش تسنیم، شبکه تلویزیونی المیادین، شب گذشته به نقل از منابع ویژه خود گزارش داد: «گروه‌های سیاسی عراق در حال دستیابی به توافقی هستند که بر اساس آن، مرحله بعدی انتخاب نخست‌وزیری برای تشکیل دولتی است که عمر آن شش ماه تا یک سال خواهد بود، نه اینکه 3 سال باقیمانده از عمر پارلمان را تکمیل کند.»

 

خبرنگار المیادین تصریح کرد: «دولت پیش روی عراق مسئولیت 3 پرونده اصلی را بر عهده می‌گیرد که شامل پرونده امنیتی، تمهیدات برگزاری انتخابات زودهنگام با هماهنگی کمیساریای جدید انتخابات و قانون جدید انتخابات و همچنین پرونده تصویب بودجه است. از سوی دیگر، دولت پیش روی باید به شکل قابل توجهی کوچک باشد و نزاعی بر سر کرسی‌های وزارتی و غیره صورت نگیرد؛ زیرا مرحله موقتی را اداره می‌کند.»

 

طبق این گزارش، رهبران نیروهای سیاسی عراقی روز گذشته با «برهم صالح» رئیس‌جمهوری نشست برگزار کردند که طی آن، موضوع دولت جدید به بحث گذاشته شد و انتظار می‌رود درخصوص برخی اسامی مطرح‌شده برای تصدی سمت نخست‌وزیری، که مورد قبول این نیروها باشد، توافق انجام شود.

 

المیادین در ادامه افزود، انتظار می‌رود نام نامزد نخست وزیری عراق طی روزهای آتی اعلام شود به‌ویژه این‌که فقط یک هفته تا پایان مهلت رئیس پارلمان به رئیس‌جمهور برای تعیین تکلیف نامزد نخست‌وزیری باقی مانده است.

 

«محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق در سوم دسامبر جاری ( 12 آذر) طی نامه‌ای رسمی به برهم صالح، رئیس‌جمهوری این کشور، از او درخواست کرد تا ظرف 15 روز تکلیف نامزد تصدی پست نخست‌وزیر عراق را مشخص کند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------