هشدار آمریکا به شهروندانش در چین اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , تنش‌ها بین واشنگتن و پکن
آمریکا همزمان با افزایش تنش‌ها بین واشنگتن و پکن بر سر مسائلی همچون هنگ‌کنگ، سین‌کیانگ و تبت، به شهروندان خود در چین هشدار داد مراقب "ریسک فزاینده دستگیری‌های خودسرانه" باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه آمریکا طی یک اخطار امنیتی هشدار داد: شهروندان آمریکا در چین ممکن است به دلایل مربوط به "امنیت دولتی"، تحت بازجویی‌های زمان‌بر و بازداشت طولانی‌مدت قرار گیرند.

 

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، مقامات چینی همچنین ممکن است ممنوعیت خروج را به عنوان بخشی از "اجرای خودسرانه قوانین محلی در راستای اهدافی جز حفظ نظم و قانون"، تحمیل کنند.

 

پکن و واشنگتن طی ماه‌های اخیر بر سر سلسله‌ای از مسائل با هم برخورد داشته‌ و یکدیگر را تحریم کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به  بیماری همه‌گیر کرونا و سیاست‌های چین در مناطق دورافتاده غرب تبت و سین کیانگ اشاره کرد. این در حالی است که مقامات چینی این هفته تهدید کردند تحریم‌های آمریکا علیه خودشان را تلافی کنند.

 

یک قانون امنیتی بحث‌برانگیز که در ماه ژوئن از سوی دولت مرکزی چین برای هنگ‌کنگ به تصویب رسید نیز باعث بروز نگرانی‌های بین‌المللی درباره اجرای آن شده است؛ قانونی که آزادی‌های هنگ‌کنگ را محدود می‌کند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی