آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,حمله به ارتش آمریکا

کاروان حامل تجهیزات ارتش آمریکا در عراق هدف قرار گرفت

یک منبع امینتی در استان ذیقار عراق امروز شنبه اعلام کرد که بمبی، ستون حامل تجهیزات ارتش آمریکا در جاده مواصلاتی میان استانهای ذیقار و بصره…


وزیر خارجه عربستان: مخالف مداخله‌های خارجی در لیبی هستیم اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,وزیر خارجه عربستان
وزیر خارجه عربستان سعودی نسبت به مداخله‌های خارجی در لیبی ابراز نگرانی کرده و گفت که راه حل باید لیبیایی باشد و این باور و نظر تمام کشورهای عربی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی در کنفرانسی خبری بعد از مذاکراتش با ناصر بوریطه، همتای مراکشی خود در رباط، نسبت به خطر مداخله‌های خارجی بر امنیت ملی عربی به ویژه امنیت کشورهای همسایه در منطقه بالاخص مصر، الجزائر و تونس هشدار داد.

 

وی ادامه داد: این برای ما مهم است که تلاش‌ها برای دست‌یابی یک راهکار سیاسی مسالمت آمیز جهت حل این بحران را پیش ببریم. راه حل باید لیبیایی-لیبیایی باشد و این باور و نظر تمامی کشورهای عربی است.

 

وزیر خارجه عربستان گفت که کشورش برای تضمین پایان دادن به مداخله‌های خارجی و درگیری‌های میدانی و حفاظت از لیبی و لیبیایی‌ها از آثار تروریسم و طمع‌های بیگانگان تلاش می‌کند.

 

وزیر خارجه عربستان در سفرش به شمال آفریقا، پس از مصر و الجزایر به تونس و مراکش رفت و با مقامات این کشورها درباره تحولات منطقه ای و بین المللی به ویژه بحران لیبی گفتگو کرد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------