ترامپ یک قاضی محافظه کار را برای کرسی دیوان عالی انتخاب می کند اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,اِمی کانی بارت
منابع آگاه اعلام کردند که رئیس جمهور آمریکا قصد دارد قاضی «اِمی کانی بارت» محافظه کار را برای تصدی کرسی خالی دیوان عالی این کشور معرفی کند. 

به گزارش مهر به نقل از سی ان ان، چندتن از مقام‌های بلندپایه جمهوریخواه و آگاه خبر دادند که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور قصد دارد تا قاضی «امی کانی بارت» محافظه کار را برای تصدی کرسی خالی در دیوان عالی و به عنوان جانشین «روث گینگسبرگ» معرفی کند.

 

این منابع آگاه گفتند که مقامات کاخ سفید در گفتگو با برخی از هم مسلکان جمهوریخواه و بلندپایه خود اشاره کردند که بارت نامزد موردنظر ترامپ است.

 

این منابع آگاه همچنین خاطرنشان کردند که تا زمان اعلام رسمی این موضوع از سوی دونالد ترامپ، این احتمال همچنان وجود دارد که رئیس جمهور در آخرین لحظه نظر خود را تغییر دهد، اما پیش بینی می‌شود که بارت گزینه اصلی است.

 

گفته می‌شود که ترامپ قصد دارد تا شنبه بعدازظهر (۲۶ سپتامبر / ۵ مهرماه) نامزد خود برای تصدی این کرسی خالی را معرفی کند.

 

امی کانی بارت 48 ساله در سال 2017 از سوی ترامپ به سمت قاضی دادگاه استیناف حوزه هفتم شیکاگو منصوب شد. فعالیت بارت در این سمت به خوبی گرایشهای محافظه کارانه او را آشکار ساخت؛ تا جایی که حتی به یکی از سیاستهای مهاجرتی و تندرو ترامپ رأی موافق داد و حمایت خود را از بسط حقوق مربوط به سلاح نشان داد. 

 

در مقابل، گروههای طرفدار سقط جنین در آمریکا نگران آن هستند که بارت در مقام قاضی دیوان عالی به لغو حکم این دیوان موسوم به «رو در برابر وید» 1973- رأی دهد؛  حکمی تاریخی که سقط جنین را در سرتاسر آمریکا قانونی کرد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------