آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,وزارت امور خارجه عربستان

عربستان محتوای گزارش سیا درباره مرگ خاشقجی را رد کرد/ بایدن: عربستان بابت نقض حقوق بشر مجازات می شود

وزارت امور خارجه عربستان در واکنش به گزارش سیا در مورد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی به شدت این گزارش را رد و آن را نتیجه…

اعلام پیروزی یک نامزد دموکرات در انتخابات مجلس سنا در ایالت جورجیا آمریکا اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
انتخابات ایالت جورجیا برای هر 2 حزب اهمیتی حیاتی دارد و دو حزب برای پیروزی در این انتخابات بیش از 500 میلیون دلار خرج تبلیغات کرده‌اند. 

کشیش "رافائل وارناک" 51 ساله نامزد انتخابات مجلس سنای آمریکا از حزب دموکرات با توجه به اعلام نتایج اولیه از شمارش آرای انتخابات مجلس سنا در ایالت جورجیا آمریکا، اعلام پیروزی کرد.

 

به گزارش عصرایران، انتخابات حساس و حیاتی مجلس سنا در ایالت جورجیا آمریکا تکلیف حزب حاکم بر مجلس سنای آمریکا را مشخص خواهد کرد.

 

سخنرانی "رافائل وارناک" در گردهمایی تبلیغاتی روز دوشنبه یک روز مانده به روز رای گیری/ گتی ایمجز

 

اعلام پیروزی یک نامزد دموکرات در انتخابات مجلس سنا در ایالت جورجیا آمریکا

 

 در صورت پیروزی حزب دموکرات و بردن هر 2 کرسی این ایالت از سوی دموکرات‌ها، تعداد سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه در مجلس سنای آمریکا در عدد 50 برابر خواهد شد و آنگاه معاون رییس جمهوری منتخب که به کسوت حقوقی ریاست سنا را بر عهده دارد برگ برنده حزب دموکرات در کسب اکثریت مجلس سنا خواهد شد.

 

دموکرات‌ها هم‌اینک 48 کرسی و جمهوریخواهان 50 کرسی سنا را در اختیار دارند.

 

رافائل وارناک که یکی از 2 نامزد حزب دموکرات برای انتخابات مجلس سنا از ایالت جورجیاست، در نخستین ساعات بامداد روز چهارشنبه (به وقت آمریکا) اعلام پیروزی کرده است.

 

او با کسب بیش از 2 میلیون و 208 هزار رای، 30 هزار رای از رقیب جمهوریخواه خود جلوست و 50.4 درصد آرا را به خود اختصاص داده در حالی که بر اساس نتایج اولیه شمارش آرا رقیب جمهوریخواه او با کسب 2 میلیون و 172 هزار رای قادر به کسب 49.6 درصد آرا شده است.

 

وارناک در صورت پیروزی قطعی در انتخابات سنا، نخستین سناتور سیاه پوست از ایالت جورجیا در مجلس سنا خواهد بود. او همچنین نخستین سناتور سیاه‌پوست از حزب دموکرات  خواهد بود که از ایالت‌های محافظه‌کار جنوبی به مجلس سنا راه می‌یابد.

 

وضعیت کرسی دیگر این ایالت نیز حاکی از رقابت شانه به شانه دو نامزد دموکرات و جمهوریخواه با کسب برتری نسبی نامزد جمهوریخواه است.

 

بر اساس نتایج اولیه شمارش آرا "دیوید پردو" و "جان آسوف" دو نامزد رقیب جمهوریخواه و دموکرات هر کدام با کسب 50 درصد آرا تنها در حد 1300 رای اختلاف دارند. بر اساس نتایج اولیه از شمارش آرا "دیوید پردو" جمهوریخواه 2 میلیون و 191 هزار و 369 رای و رقیب دموکرات او نیز 2 میلیون و 190 هزار و 47 رای کسب کرده‌اند.

 

در صورت تقسیم کرسی‌های جورجیا، برتری در مجلس سنا با دارا بودن 51 کرسی از آن حزب جمهوریخواه خواهد بود و حزب دموکرات برای کسب برتری در مجلس سنا نیازمند هر 2 کرسی ایالت جورجیاست.

 

انتخابات ایالت جورجیا برای هر 2 حزب اهمیت حیاتی دارد و از زمان برگزاری انتخابات سراسری 2020 آمریکا تا روز انتخابات (دیروز) بیش از 500 میلیون دلار از سوی 2 حزب اصلی آمریکا برای تبلیغات انتخاباتی هزینه شده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------