افشای دیدار نماینده "ام‌آی6" با رهبر النصره/ انگلیس سکوت کرد گروه‌های تروریستی,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
دولت انگلیس از هرگونه اظهارنظر درباره گزارشی مبنی بر دیدار نماینده "ام آی۶" با رهبر گروه تروریستی النصره خودداری کرد. 

به گزارش ایسنا، روز دوشنبه خبرگزاری تاس به نقل از یک منبع دیپلماتیک در مسکو فاش کرد، برخی اطلاعات حاکی از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم برخی کشورهای غربی با گروه‌های تروریستی حاضر در سوریه است.

 

وی گفت: اخیراً جلسه‌ای بین ابومحمد الجولانی، رهبر ائتلاف تروریستی تحریر الشام و گروه جبهه النصره با جاناتان پاول، نماینده MI-۶ انگلیس و فرستاده سابق این کشور به لیبی صورت گرفته است.

 

طبق گفته منبع مذکور ملاقات اخیر در منطقه ادلب برای کاهش تنش‌ها در نزدیکی گذرگاه باب الهوی در مرز سوریه و ترکیه انجام شده و موضوع محوری این مذاکرات امکان حذف نام "هیات تحریر الشام" از لیست سازمان‌های تروریستی بوده است.

 

به گفته این منبع، طرف انگلیسی به شبه نظامیان النصره پیشنهاد کرده تا از فعالیت‌ علیه کشورهای غربی خودداری و همکاری کنند.

 

وی افزود: به الجولانی توصیه شد که با یکی از روزنامه نگاران آمریکایی مصاحبه کند تا بتواند تصویری مثبت از هیات تحریرالشام به ریاست وی را با هدف بازسازی بعدی آن ایجاد کند.

 

به گفته این منبع دیپلماتیک، پیش بینی می‌شود تعدادی از متحدان انگلیس، در درجه اول ایالات متحده، در روند تغییر نام اعضای النصره نقش داشته باشند.

 

این منبع دیپلماتیک خاطر نشان کرد: علاوه بر این، توافق نامه‌ای برای حفظ کانال ارتباط دائمی با تروریست‌های بین المللی به رسمیت شناخته شده توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد حاصل شده است.

 

وزارت امور خارجه انگلیس درباره این گزارش روسی که از دیدار اخیر نماینده آژانس اطلاعات خارجی انگلیس "MI-۶" با ابومحمد الجولانی پرده برداشت، خودداری کرد.

 

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در پاسخ به سوال آژانس خبری تاس گفت: "ما هیچ توضیحی در مورد این موضوع ارائه نمی‌دهیم."

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------