پنتاگون: ۹۵ درصد خروج نظامیان آمریکا از افغانستان تکمیل شده است ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
یک مقام وزارت دفاع آمریکا گفت که تاکنون ۹۵ درصد از روند عقب نشینی نظامیان این کشور از افغانستان تکمیل شده است. 

به گزارش مهر به نقل از الجزیره، یک مقام وزارت دفاع آمریکا از پیشرفت ۹۵ درصدی خروج نظامیان این کشور از افغانستان خبر داد.

 

بر اساس این گزارش، این مقام پنتاگون گفت که ایالات متحده ۹۵ درصد از روند عقب نشینی نظامیان خود از افغانستان را تکمیل کرده است.

 

این در حالی است که فرمانده نظامیان آمریکایی در افغانستان همزمان با تکمیل روند خروج نیروهای غربی و ناتو از این کشور، از مقام خود کناره گیری کرد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واشنگتن پست، «آستین میلر»، فرمانده نظامیان آمریکایی در افغانستان از مقام نظامی خود در افغانستان کناره گیری کرد.

 

رسانه‌های غربی از جمله رویترز این کناره گیری فرمانده نظامیان آمریکایی را نمادین و به منزله تکمیل روند خروج از افغانستان عنوان کرده‌اند. رویترز در این ارتباط با تائید خبر کناره گیری فرمانده نظامیان آمریکایی در افغانستان گفته است که این اقدام میلر برای نشان‌دادن تکمیل روند خروج از افغانستان صورت می‌گیرد، هرچند او همچنان بر روند خروج نظارت خواهد داشت.

 

میلر بلندپایه‌ترین مقام نظامی آمریکا در افغانستان بود و کناره گیری او در حالی صورت می‌گیرد که گروه طالبان بر شدت حملات خود برای تصرف مناطق مختلف افغانستان افزوده است.

 

میلر همچنین آخرین ژنرال چهار ستاره آمریکایی در افغانستان خواهد بود که پیش از پایان رسمی مأموریتش در ۳۱ اوت که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است، خاک این کشور را ترک می‌کند.

 

اواسط ماه آوریل، «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا و اعضای ناتو اعلام کرده بودند که تا ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱ (۲۰ شهریور ماه) حدود ۱۰ هزار نظامی نیروهای ائتلاف را از افغانستان خارج می‌کنند.

 

کارشناسان بین‌المللی از جنگ افغانستان به عنوان طولانی‌ترین جنگ تاریخ آمریکا یاد می‌کنند که در نهایت دستاوردی به همراه نداشت.

 

طی هفته گذشته و همزمان با افزایش موج حملات گروه طالبان در افغانستان، نیروهای افغان بارها به داخل مرزهای تاجیکستان عقب‌نشینی کرده‌اند.

 

پیشروی‌های طالبان در مناطق مختلف افغانستان به ویژه بخش‌های شمالی این کشور به تدریج از اوایل ماه مه و همزمان با ادامه روند عقب‌نشینی نیروهای خارجی تشدید شد و این روند همچنان ادامه دارد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------