هشدار جدی کره‌شمالی به جوانان این کشور: روحیه انقلابی را حفظ کنید! کره‌شمالی ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
در بحبوحه اقدامات سرکوبگرایانه پیونگ‌یانگ علیه عبارات زبانی که عمدتا در کره جنوبی استفاده می‌شود، روزنامه رسمی کره شمالی امروز (یکشنبه) از نسل‌های جوان‌تر خواست تا به زبان استاندارد کشور خودشان صحبت و سبک‌های زندگی سنتی را دنبال کنند.

به  گزارش  ایسنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، روزنامه رودونگ سینمون که یکی از ارگان‌های حزب حاکم کارگران کره شمالی محسوب می‌شود، تاکید کرد: نفوذ ایدئولوژیکی و فرهنگی تحت تابلوی رنگارنگ بورژوازی حتی از دشمنی که اسلحه به دست می‌گیرد، خطرناک‌تر است.

 

این روزنامه بر برتری زبان استاندارد کره شمالی بر پایه گویش پیونگ‌یانگ تاکید کرد و اظهار داشت: جوانان باید به درستی از این زبان استفاده کنند و سبک‌های زندگی قابل قبول از نظر پوشش، مدل مو، موسیقی و رقص را حفظ کنند.

 

در این مطلب آمده است: هنگامی که نسل‌های جدید از حس قوی و سالم ایدئولوژیکی و روحیه انقلابی برخوردار باشند، آینده یک کشور روشن است. در غیر این صورت، انقلاب و سیستم‌های اجتماعی ده‌ها ساله از بین خواهند رفت. این درس خون در تاریخ جنبش سوسیالیستی جهان است.

 

کره شمالی اخیرا سرکوب‌ها علیه عادات گفتاری جوانان این کشور را که در تلاشند تا از هم نسلی‌های خود در کره جنوبی تقلید کنند، افزایش داده و آنها را از استفاده از برخی کلمات و اصطلاحات منع کرده است.

 

همزمان با اینکه کره شمالی تحت فشار فزاینده تحریم‌ها و پاندمی کرونا قرار دارد، این کشور منزوی خواستار آموزش ایدئولوژیکی و انظباط جدی‌تر و قوی‌تر به ویژه برای جوانان شده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------