ادامه آتش سوزی در جنگل‌های ترکیه/ تخلیه مناطق مسکونی اطراف یک نیروگاه ترکیبیآتش سوزی در جنگل‌ها,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
پیشروی آتش سوزی‌ها در جنگل‌های میلاس و بدروم ترکیه‏، شهروندان را بر آن داشت تا این منطقه را تخلیه کنند. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دامنه آتش سوزی جنگلی در ترکیه به نزدیکی نیروگاه ترکیبی شهر «میلاس» رسید.

 

بر اساس این گزارش، آتش سوزی سه شنبه شب به ضلع شمالی کوه مجاور نیروگاه ترکیبی شهر «میلاس» در استان «موغلا‌ی» ترکیه رسید. هم اکنون بخش وسیعی از مناطق مسکونی مجاور نیروگاه میلاس تخلیه شده است. تعدادی از ویلا‌های این منطقه دچار آتش سوزی شده و در مقابل چشمان حیرت زدۀ گردشگران و اهالی منطقه سوختند.

 

آتش سوزی در جنگل‌های استان موغلا که از پنج روز پیش بی وقفه ادامه دارد تاکنون هزاران هکتار جنگل سرسبز را تبدیل به خاکستر کرده و نیرو‌های ژاندارمری نیز اقدام به تخلیه تعدادی از هتل‌ها و خانه‌های مسکونی در منطقۀ «گرن» کرده اند.

 

گفتنی است در ۷ روز گذشته صد‌ها هکتار از اراضی جنگلی جنوب و جنوب غرب ترکیه به خاکستر تبدیل شده و ده‌ها منطقه مسکونی خالی از سکنه شده و بیشتر خانه‌های کوهپایه‌ای در مناطق جنگلی در آتش سوخته اند.

 

سازمان مدیریت بلایای طبیعی ترکیه آمار تلفات جانی آتش سوزی‌ها را تاکنون ۸ کشته و نزدیک به ۵۰۰ زخمی اعلام کرده است. عملیات اطفای حریق هوایی با مشارکت برخی کشور‌های منطقه ادامه دارد.

 

در حالیکه دولت ترکیه تحقیقات گسترده‌ای را در مورد علت بروز این آتش سوزی‌ها آغاز کرده، کارشناسان معتقدند همزمانی این همه آتش‌سوزی نشان از خرابکاری دارد. 

 

پیش‌تر حزب کارگران کردستان (پ ک ک) مسئولیت این آتش سوزی‌ها را برعهده گرفته بود. با این حال، مقامات ترکیه هنوز دست داشتن این گروه تروریستی را در این آتش سوزی تایید نکرده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------