آمریکا: هیچ عجله ای برای به رسمیت شناختن طالبان نیست/سازمان ملل زنگ خطر را در افغانستان به صدا درآورد کاخ سفید ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
سخنگوی کاخ سفید سه شنبه شب گفت که آمریکا و جامعه بین الملل هیچ عجله ای در به رسمیت شناختن طالبان به عنوان حاکمان قانونی در افغانستان ندارند. 

به گزارش ایرنا، جن ساکی در اولین کنفرانس خبری بدون حضور نیروهای آمریکا در افغانستان بعد از ۲۰ سال اشغالگری گفت: درست مانند هر شرایطی، بستگی به وضعیت دارد، اما هیچ عجله ای برای به رسمیت شناختن از طرف این دولت یا از سوی جامعه بین المللی وجود ندارد.

 

سخنگوی کاخ سفید در مورد آخرین وضعیت فرودگاه کابل نیز افزود: در مورد فرودگاه [کابل]، ما با قطری ها و ترک ها که شرکای مهمی در افغانستان هستند کار می کنیم، برای همین است که بخش غیرنظامی فرودگاه [کابل] دوباره فعال شده و ما می توانیم از آن برای خروج مردم استفاده کنیم.

 

ساکی همچنین از جمله دلایل دیگر برای عملیاتی کردن بخش غیرنظامی فرودگاه کابل را ارسال کمک های بشردوستانه که از طریق برنامه هایی مانند برنامه جهانی غذا و سایر برنامه ها توزیع می شود برشمرد.

 

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا سه شنبه شب با دفاع از عملکرد خود در افغانستان با بیان اینکه علاقه ای به ماندن در افغانستان نداریم، گفت با وجود خروج از افغانستان، ماموریت ما در آن‌جا به پایان نرسیده است.

 

رئیس جمهوری آمریکا خطاب به داعش در افغانستان نیز گفت که کار آمریکا با این گروه تمام نشده است.

 

وی با اشاره به الشباب در سومالی و القاعده و داعش در کشورهای دیگر اضافه کرد به جنگ با تروریسم در افغانستان و دیگر کشورها بدون جنگ زمینی ادامه خواهیم داد.

 

سازمان ملل زنگ خطر را در افغانستان به صدا درآورد

دبیرکل سازمان ملل در پی سلطه طالبان بر افغانستان و خروج نیروهای خارجی از این کشور، نسبت به "فاجعه انسانی" در آینده هشدار داد.

 

 کاخ سفید ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

به گزارش ایسنا، به نقل از سی‌ان‌ان، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل سه شنبه در بیانیه‌ای نگرانی شدید خود را از وخامت بحران انسانی و اقتصادی در افغانستان، با ورود این کشور به مرحله جدید ابراز کرد.

 

وی گفت: تقریباً نیمی از جمعیت افغانستان (بیش از ۱۸ میلیون نفر) برای زنده ماندن نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند.

 

گوترش خاطرنشان کرد که سازمان ملل روزهای آینده جزئیات ضروری‌ترین نیازهای بشردوستانه طی چهار ماه آینده را در یک درخواست فوری برای افغانستان منتشر خواهد کرد.

 

وی از کشورهای عضو خواست به مردم افغانستان توجه کنند و به موقع بودجه‌ای جامع و انعطاف پذیر ارائه دهند.

 

۲۳ اوت، سازمان جهانی بهداشت و صندوق کودکان سازمان ملل "یونیسف" خواستار ایجاد فوری پل هوایی و تحویل دائمی و بدون مانع کمک‌ها به افغانستان شدند.

 

دو سازمان در بیانیه‌ای مشترک خواستار دسترسی فوری و بدون مانع برای تحویل داروها و دیگر خدمات نجات بخش به میلیون‌ها نفر از مردم نیازمند از جمله ۳۰۰۰۰۰ نفری شدند که در دو ماه گذشته آواره شده‌اند.

 

در این بیانیه هشدار داده شده است که حتی قبل از وقایع کنونی، افغانستان سومین عملیات بزرگ بشردوستانه در جهان بود که بیش از ۱۸ میلیون نفر به کمک نیاز داشتند.

 

از ماه مه ، طالبان با آغاز آخرین مرحله خروج نیروهای آمریکایی ، گسترش کنترل خود را در افغانستان آغاز کرد و در اواسط این ماه کنترل این کشور را در مدت ۱۰ روز به دست گرفت. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------