آخرین اخبار بین الملل


کودتای نظامی ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

کودتای نظامی در سودان/ بازداشت نخست وزیر و تعدادی از وزرای دولت انتقالی

رسانه‌ها از وقوع کودتای نظامی در سودان و بازداشت «عبدالله حمدوک»، نخست وزیر دولت موقت سودان و شماری از مسئولان اجرایی در دولت موقت این کشور…

طالبان:«انتخابات» مشکلات بزرگی برای افغانستان به بار آورد! /یک روحانی سرپرست وزارت آب و برق شد طالبان ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان با بیان اینکه انتخابات تاریخچه بدی در افغانستان دارد، ادعا کرد که دولت اعلام شده از سوی این گروه فراگیر است و اقوام مختلف در آن حضور دارند.

 محمد نعیم وردک، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه دولت فعلی این گروه، دولتی فراگیر است، تاکید کرد که انتخابات در افغانستان طی ۲۰ سال گذشته مشکلات بزرگی برای این کشور به وجود آورده است.

 

وی درباره تغییرات احتمالی در ترکیب کابینه این گروه که اخیرا توسط برخی مقامات طالبان مطرح شده است اظهار داشت: در همه جای جهان و همه نظام ها بر اساس مصلحت بزرگان، تغییراتی به وجود می آید. این مساله به کارکردهای حکومت و شرایط و زمینه ها بر می گردد که به چه نحوی کارها به پیش می رود و چه زمانی و در کجا ضرورت تغییر احساس می شود؛ در مجموع به صورت مشخص در این رابطه چیزی نمی توان گفت.

 

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در خصوص کابینه فعلی دولت طالبان بیان داشت: کابینه حکومت فعلی تقریبا همه شمول است و در این کابینه اقوام مختلف در حکومت حضور دارند.

 

وی افزود: البته تعریف «همه شمول» فرق دارد؛ اگر کسی تصور داشته باشد که همه اقوام و اقشار کشور باید در یک جا باشند، این مساله معقول نیست.

 

محمد نعیم وردک عنوان کرد: نظام تشکیلات بسیار بزرگی است و ریاست ها و بخش های مختلفی در وزارتخانه ها است و مناصب مختلفی وجود دارند، بر این اساس، وقتی ما می گوییم نظام همه شمول است، به این معنا است که مردم در همه عرصه ها فرصت خدمت داشته باشند.

 

وی اضافه کرد: حرف دیگری که در همه نظام ها اصل و اساس است این است که استحکام نظام، اساس و استحکام ملت و کشور است. بر این اساس، در همه کشورها می بینیم که تمرکز بر استحکام نظام است و این نقطه اساسی است که نظام باید استوار و محکم باشد.

 

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اظهار داشت: فعلا ما در شرایطی قرار داریم که هنوز یک ماه از آغاز کار نگذشته و کابینه نیز تاکنون تکمیل نشده است؛ کارها آهسته آهسته به پیش می رود و ما امیدوار هستیم که هر روز بهتر شود.

 

انتخابات تاریخچه بدی در افغانستان دارد و به کشور خسارت زده است!

این مقام ارشد طالبان در خصوص زمزمه های احتمال برگزاری انتخابات در افغانستان که پیش از این برخی مقامات این گروه مطرح کرده بودند گفت: انتخابات در بعضی کشورهای جهان یک وسیله است. ما انتخابات را یک هدف نمی بینیم بلکه انتخابات یک وسیله است برای تعیین سرنوشت ملت و کشور. بر این اساس، در مورد انتخابات سخن در این است که که آیا برای کشور ما مناسب است یا خیر.

 

محمد نعیم وردک افزود: وضعیت فعلی کشور اینگونه است که ۴۰ سال جنگ صورت گرفته است؛ همچنین در ۲۰ سالی که گذشت نیز انتخابات تاریخچه بدی دارد و مردم از آن مایوس شده اند.

 

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اضافه کرد: چیزی که به نام انتخابات صورت می گرفت و برای آن هزینه می شد، متاسفانه مشکلات بزرگی را به بار آورد. اختلافات قومی و سمتی و فکری به وجود آورد و کشور را با مشکلات گوناگونی دچار ساخت، اما نتیجه ملموس و معقول و مفیدی برای کشور و جهان نداشت.

 

وی بیان داشت: در این مورد، موضوع قابل بحث این است که کدام راه برای سرنوشت ملت ما بهتر است و در این رابطه باید فکر شود و بحث صورت بگیرد. هر راهی که مردم افغانستان و زمامداران ملت و کشور مناسب دیدند در آن رابطه تصمیم گرفته خواهد شد.

 

یک روحانی سرپرست وزارت آب و برق شد

 طالبان ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

سر‍پرست وزارت آب و برق امارت اسلامی افغانستان در جلسه رسمی با کارمندان و مسئولین این اداره معرفی شد. 

 

در این جلسه که در تالار عمومی این وزارت برگزار شد،  مولوی "عبدالطیف منصور"  از سوی مولوی احمد جان "احمدی" رئیس اداره امور به حیث سرپرست وزارت آب و برق به مسئولین و کارمندان معرفی شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------