اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,عدم تاثیر گیاهان دارویی بر پیشگیری از کرونا

هیچ نوع داروی گیاهی در پیشگیری از کرونا موثر نیست

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: هیچ نوع داروی گیاهی و ماده غذایی خاص در پیشگیری از کرونا ویروس موثر نیست.…


کاهش ریسک سرطان سینه با کم کردن وزناخبار,اخبار پزشکی,سرطان سینه

یافته ها نشان می دهد کاهش وزن ممکن است به کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه در زنان پس از سن یائسگی کمک کند.

به گزارش مهر، مطالعه اخیر بر روی زنان پس از سن یائسگی نشان می دهد شرکت کنندگانی که وزن شان کاهش یافته بود در مقایسه با زنانی که وزن شان ثابت مانده یا افزایش یافته بود، کمتر با ریسک ابتلا به سرطان سینه تهاجمی مواجه بودند.

 

اگرچه چاقی ارتباط قوی ای با ریسک سرطان سینه دارد، اما مطالعات نشان می دهد کاهش وزن در کاهش این ریسک تاثیر دارد.

 

«روآن چلوبووسکی»، سرپرست تیم تحقیق از مرکز پزشکی سیتی هوپ کالیفرنیا، به همراه تیم تحقیقش، اطلاعات مربوط به ۶۱,۳۳۵ زن شرکت کننده در مطالعه جهانی را بررسی کردند. این زنان قبلا سرطان سینه نداشته و نتایج ماموگرافی شان نرمال بود.

 

وزن، قد و شاخص توده بدنی زنان در شروع مطالعه و مجددا ۳ سال بعد اندازه گیری شده بود. در طول مدت میانگین ۱۱.۴ سال پیگیری وضعیت این زنان، ۳۰۶۱ مورد جدید ابتلا به سرطان سینه غیرتهاجمی تشخیص داده شد.

 

چلوبووسکی در این باره می گوید: «مطالعه ما نشان می دهد کاهش وزن متعادل و نسبتا کوتاه مدت با کاهش نسبتا قابل توجه ریسک ابتلا به سرطان سینه در زنان بعد از سن یائسگی مرتبط است.»

 

وی در ادامه می افزاید: «این یافته ها شواهد قوی ای را نشان می دهد که برنامه کاهش وزن نسبی می تواند بر سرطان سینه تاثیر داشته باشد.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------