اخبار پزشکی


استاندارد تهران ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

هشدار استاندارد تهران درباره مصرف یک نوع سوسیس

دهکده پروتئین پیش از این، برای فرآورده‌های خود شامل سوسیس ۸۱ الی ۹۰درصد گوشت مرغ و کالباس ۶۱ الی ۸۰ درصد گوشت مرغ و گوشت…

بهترین مواد برای ساخت ماسک‌های خانگی کدامند؟اخبار,اخبار پزشکی,ساخت ماسک خانگی
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی، بهترین مواد برای ساخت ماسک خانگی را معرفی کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، با گسترش کووید- ۱۹ در کشورهای سراسر جهان، مراکز کنترل و پیشگیری بیماری، استفاده از ماسک را به همه توصیه می‌کنند.‌ از آنجا که ماسک‌های N95 و ماسک‌های مخصوص جراحی، کمیاب هستند و باید برای کادر پزشکی نیز ذخیره شوند، بسیاری از مردم سعی دارند ماسک‌های خانگی درست کنند. پژوهشگران آمریکایی باور دارند که ترکیب پنبه با ابریشم طبیعی می‌تواند فیلتر موثری برای ذرات آلوده باشد. البته این تاثیر در صورتی است که ماسک به درستی روی صورت را بپوشاند و محکم باشد.

 

کروناویروس می‌تواند به واسطه ذرات آلوده‌ای که در اثر سرفه، عطسه، صحبت و تنفس شخص مبتلا پخش می‌شوند، انتقال پیدا کند. این ذرات، اندازه‌های متفاوتی دارند اما کوچکترین آنها که هواپخش‌ها هستند، می‌توانند به راحتی منتقل شوند. انتقال ساده هواپخش‌ها، این سوال را شکل می‌دهد که آیا ماسک‌ها می‌توانند از انتقال بیماری پیشگیری کنند یا خیر.

 

پژوهشگران "دانشگاه شیکاگو"(UChicago) در بررسی جدیدی، توانایی پارچه‌های گوناگون را به تنهایی و یا به همراه پارچه‌های دیگر در فیلتر کردن ذرات آلوده بررسی کردند. آنها نهایتا دریافتند که ترکیب یک لایه پنبه با دو لایه ابریشم می‌تواند بیشتر ذرات آلوده(بین ۸۰ تا ۹۹ درصد آنها) را فیلتر کند و عملکردی شبیه به ماسک N95 داشته باشد.

 

پژوهشگران تاکید کردند که اگرچه این ماسک مانند مانعی مکانیکی در برابر ذرات آلوده عمل می‌کند اما حتی یک درصد شکاف نیز می‌تواند اثر آن را به نصف برساند و یا به طور کلی کاهش دهد.

 

این پژوهش، در مجله "ACS Nano" به چاپ رسید.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی