فاصله‌گذاری اجتماعی در اصفهان رعایت نمی‌شود/ وضعیت فعلی شکننده استاخبار,اخبار پزشکی,کرونا در اصفهان
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با انتقاد از عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در استان اصفهان گفت: اگر فاصله‌گذاری اجتماعی را خوب رعایت کرده بودیم، در حال حاضر وضعیت بسیار بهتری نسبت به شرایط موجود داشتیم و کرونا در استان اصفهان تک گیر بود.

به گزارش ایلنا، مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به وضعیت کرونا در استان اصفهان اظهار داشت: هفته های گذشته روزانه حدود 120 تا 140 نفر در مراکز درمانی بستری می شدند، اما در حال حاضر تعداد موارد بستری روزانه به 100 تا 120 نفر رسیده است و تقریباً هر روز این تعداد بیمار را با علائم بالینی ابتلا به کرونا در بیمارستان‌ها بستری می‌کنیم.

 

دکتر آرش نجیمی افزود: نه آنچنان روند کاهشی قابل توجه و نه روند افزایشی یا پیک بیماری را داریم، باید دید، هفته های آینده آیا آمار پایین می آید و ما می توانیم به روندی برسیم که بگوییم بیماری کنترل شده است یا خیر.

 

وی با انتقاد از اینکه فاصله گذاری اجتماعی در استان اصفهان رعایت نمی‌شود، گفت: اگر فاصله گذاری اجتماعی را خوب رعایت کرده بودیم، در حال حاضر وضعیت بسیار بهتری نسبت به شرایط موجود داشتیم و کرونا در استان اصفهان تک گیر بود، اما به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم پایبندی بعضی از مردم به اصولی که اعلام کرده‌ایم، سبب شده ما هنوز درگیر این بیماری باشیم، در حالی که پیش‌بینی می‌کردیم در این زمان درگیری ما بسیار کمتر از وضع فعلی باشد.

 

دکتر نجیمی با اشاره به بازگشایی برخی از مساجد در شهرستان های استان اصفهان بیان کرد: هنوز هیچ دستورالعمل و هیچ اجازه ای برای بازگشایی مساجد و اماکن مذهبی داده نشده و اگر مسجدی هم بازگشایی شده بدون مجوز بوده است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: بازگشایی مساجد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند و بیماری را افزایش دهد، تا زمانی که به یک جمع بندی کامل نرسیم و اعلام نشود، مساجد نباید بازگشایی شوند. به مردم توصیه می کنیم از حضور در محل های تجمع و نه فقط اماکن مذهبی خودداری کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه وضعیت شهرستان های استان اصفهان نسبت به هفته ها و ماه های قبل بهتر شده است، بیان کرد: وضعیت شهرستان های کاشان و آران بیدگل مانند دیگر نقاط استان اصفهان به یک وضعیت ثابتی رسیده است، البته این بدان معنی نیست که اعلام کنیم همه جا کنترل شده و هیچ مشکلی نیست، به طور قطع مشکل وجود دارد، اما نسبت به هفته های گذشته مشکل کمتر شده است.

 

دکتر نجیمی با اشاره به اینکه حدود 250 نفر از کادر درمان استان اصفهان به کرونا مبتلا شدند، گفت: در خود اصفهان یک نفر از کادر درمان و یک نفر از پرسنل بهداشتی، درمانی فوت شدند که در مجموع اصفهان 2 نفر فوت کادر درمان ناشی از کرونا داشته است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به فوت دکتر یونس نوروزی، پزشک شاغل در بیمارستان گلدیس شاهین شهر عنوان کرد: دکتر یونس نوروزی، یکی از پزشکان بخش خصوصی بود که مرگ ایشان بر اثر کرونا نبوده و علائم بالینی این ویروس را نداشته است و آزمایش او نیز منفی اعلام شده است.

 

وی با توصیه به مردم در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دقت بیشتر در این زمینه خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد هستند که کرونا را ممکن است تمام شده فرض کنند، ما امیدوار هستیم زودتر اعلام کنیم کرونا تمام شده است، اما هنوز اتفاق خاصی برای مدیریت کنترل کرونا نیفتاده است و وضعیت فعلی شکننده است و هر لحظه می‌تواند یک بی‌دقتی، یک تخمین نادرست و یک عدم رعایت مردم با برگزاری تجمع، آمار را جابه جا کند و سبب شعله ور شدن مجدد کرونا در استان اصفهان شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی