زالی: تهران هنوز آلوده است/ به ملاحظات بهداشتی توجه ویژه داشته باشیداخبار,اخبار پزشکی,دکتر زالی
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: شهروندان همچنان به ملاحظات بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران اظهار کرد: بازگشایی مشاغل و اصناف مختلف در تهران و سایر استانها براساس مصوبات ستاد ملی کرونا صورت می‌گیرد.

 

او افزود: بازگشایی آرایشگاه های زنانه و مردانه نیز مانند سایر اصناف براساس پروتکل های ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت صورت می‌گیرد و صاحبان حِرف باید با مراجعه به سایت مربوطه و با نظارت اتاق اصناف به کار خود بپردازند.

 

زالی تصریح کرد: در روزهای آتی که با امواج جدیدی از بازگشایی مشاغل و اصناف در کلانشهرها از جمله تهران مواجه هستیم، کماکان خطر را جدی تلقی می‌کنیم و از شهروندان و تمامی افرادی که با فرایند بازگشایی ها حضور متفاوتی را در سطح شهر در روزهای آتی تجربه خواهند کرد، می‌خواهیم بیش از گذشته به ملاحظات بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

 

در تهران هنوز به شرایط مطلوب نرسیده ایم

فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران ادامه داد: در تهران هنوز به شرایط مطلوب نرسیده ایم که اعلام کاهش خطر کنیم. بنابراین مطلقا از اجرای برنامه ها و شیوه نامه های ابلاغ شده بهداشتی به خصوص کسبه و شهروندان، تخطی نکنند.

 

او گفت: هنوز شاهد رخداد تغییر اساسی نبوده ایم که بخواهیم پروتکل ها را تغییر دهیم و همچنان تهران را به عنوان یک شهر آلوده باید تلقی کرد و اصرار جدی بر رعایت دقیق پروتکل ها داشته باشیم.

 

زالی همچنان به شهروندان تهرانی هشدار داد: از هرگونه حضور و تردد غیرضروری در سطح شهر اجتناب کنید. هر گونه حضور در سطح شهر می تواند یک ریسک و خطر برای ما محسوب شود.

 

او با اشاره به آمار ۲۴ ساعت گذشته در تهران گفت: امروز ۱۹۲ مورد جدید در بخشهای عادی و ۸۱ مورد جدید در بخشهای ویژه بستری شدند . مجموع ترخیص شدگان از بیمارستانهای شهر تهران نیز ۳۸۲ مورد بوده است که تفاوت چمشگیری در مقایسه با روزهای قبل نداشته است.

 

به گفته فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر شاید به این دلیل آمار تهران با آمار کشوری همخوانی ندارد که برخی از فعالیت های اجتماعی و کسب و کار با یک هفته تاخیر نسبت به کل کشور در تهران شروع شده است و نتایج آن را باید در یک هفته تا ۱۰ روز دیگر تحلیل کنیم.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------