اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,شیرمادر

شیر مادر، باکتری خوب را به روده نوزاد می‌رساند

پژوهشگران کانادایی در بررسی خود دریافتند که شیر مادر می‌تواند باکتری‌های خوب را به روده نوزاد انتقال دهد. به گزارش ایسنا و…


دکتر مینو محرز: عینک انتقال دهنده کرونا نیستاخبار,اخبار پزشکی,دکتر مینو محرز
عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با یادآوری اینکه ویروس کرونا از طریق مخاط بینی، چشم و دهان منتقل می‌شود، گفت: عینک به دلیل فاصله‌ای که با چشم دارد، منتقل کننده ویروس کرونا نیست.

به گزارش ایرنا، مینو محرز در مورد نگرانی‌های مردم در استفاده از لنز و عینک افزود: کرونا از طریق لنزی که تمیز شسته شده باشد و سپس داخل چشم قرار بگیرد منتقل نمی‌شود و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 

وی ادامه داد: در صورتی که دست آلوده به ویروس به چشم زده یا مالیده شود، کرونا از این طریق منتقل می‌شود. بنابراین اگر دست آلوده باشد و لنز هم درست شسته نشده باشد ویروس‌ها خواه ویروس کرونا یا هر نوع ویروس دیگری را به بدن منتقل می‌کند. اما اگر همه نکات بهداشتی رعایت شود استفاده از لنز مشکل ساز نخواهد بود. موضوعی که انجمن اپتومتریست آمریکا هم اعلام کرده که شواهدی مبنی بر تأثیر استفاده از لنزهای تماسی بر افزایش خطر ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ وجود ندارد.

 

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی در مورد استفاده از عینک هم متذکر شد: عینک به دلیل فاصله‌ای که با چشم دارد راه انتقال کرونا از طریق چشم به بدن نیست. همانطور که بارها گفته شد وقتی با دست آلوده، چشم مالیده می‌شود ویروس وارد چشم می‌شود اما به دلیل فاصله عینک با چشم، به هیچ وجه راه ویروس انتقال نخواهد بود. اما بهتر است افرادی که از عینک استفاده می‌کنند روزانه عینک‌های خود را با آب و صابون ضد عفونی و خشک کنند.

 

‌امکان تعطیلی مدارس در پاییز در صورت رعایت نکردن بهداشت

عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد احتمال تعطیلی مراکز آموزشی و ادارات در فصل پاییز هم اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه‌ها و مدارس و مراکز آموزشی تعطیل هستند و جهت برگزاری امتحان با رعایت و کنترل نکات بهداشتی باز شده‌اند. اما اگر تا فصل سرما، هنوز ویروسی در جامعه وجود داشته باشد و دانشگاه‌ها و مدارس باز شود بیش‌ترین پخش کنندگان ویروس همین نوجوانان و جوانان خواهند بود زیرا نوع بدون علامت ویروس را می‌گیرند و ناقل هستند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------