خدمات مسافرتی و گردشگری,آژانس مسافرتیX

مبلغ جریمه تردد شبانه تغییر کرد/ رئیسی: ۲۰۰ هزار تومان است و نه ۵۰۰ هزار تومان!اخبار,اخبار پزشکی,معاون وزیر بهداشت
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام‌کرد: جریمه تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ درسطح شهر ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا رئیسی شنبه شب در یک برنامه گفت وگوی تلویزیونی گفت: منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در ستاد ملی موافقان و مخالفانی داشت، ولی در نهایت کلیات آنرا همه اعضای ستاد ملی و کرونا پذیرفتند و امشب نخستین شب اجرای این مصوبه در سطح کشور بود.

 

او با بیان این که خبر منع تردد شهروندان از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح سه شنبه هفته قبل توسط وزیر کشور اعلام شده بود، اظهار‌کرد: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز دوشنبه هفته گذشته آنرا اطلاع رسانی کرده بود که از روز یکم آذرماه به مورد اجرا گذاشته می شود.

 

سخنگوی ستاد مقابله با بیماری کرونا سپس به صاحبان تمام واحدهای صنفی که میتوانند فعالیت کنند توصیه کرد بعداز ساعت ۸ شب مغازه خود را ببندند و برای تردد به منزل خود از تاکسی استفاده کنند.

 

رئیسی اظهار‌کرد: شیوع بیماری کرونا در کشور بحران بزرگی را به وجود آورده است و در شرایطی هستیم که اعضای ستاد ملی کرونا بطور شخصی دنبال ایجاد محدودیت نیستند مگر اینکه چاره ای جز ایجاد محدودیت برای شهروندان نداشته باشیم.

 

او با بیان این که این محدودیت ها ممکن است در عمل نیز نواقصی داشته باشد، گفت: ما باید در ۲ هفته آینده بحران کرونا را به شدت کنترل کنیم تا بتوانیم به تدریج شاهد سیر نزولی انتشار ویروس کرونا در سطح کشور باشیم.

 

رئیسی تأکید کرد: این محدودیت دو هفته ای را همه ما موظف هستیم رعایت کنیم و بدون شک کاهش تردد میتواند در چهار هفته آینده تاثیرات قابل توجهی را در سطح کشور بگذارد.

 

او اظهار‌کرد: پیشتر این محدودیت ها را در ۴۳ شهر که وضعیت آنها قرمز بود اعمال کردیم و خوشبختانه به تدریج با اعمال محدودیت های بیشتر بیماری کرونا در این ۴۰ شهر کاملا سیر نزولی پیدا کرد و آن ۳ شهر نیز روند رشد این بیماری متوقف شد.

 

رئیسی ادامه داد: هم اکنون ۱۶۰ شهر ما در وضعیت قرمز قرار دارد که ۵۳ میلیون نفر در این شهرها زندگی می کنند و اگر نتوانیم این محدودیت ها را اعمال کنیم با افزایش جانباختگان لطمات بسیار بزرگی به کشور وارد خواهد شد.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد: باتوجه به تجربه ای که در کشور داریم اگر ما در اعمال محدودیت ها بیش از ۸۵ درصد عمل کنیم قطعاً بعداز دو هفته شاهد کاهش روند بیماری کرونا در کشور خواهیم بود.

 

او با بیان این که تا زمانی که در شهری وضعیت ما قرمز است این محدودیت ها ادامه خواهد داشت، از طرح محله محوری مقابله با کرونا خبر داد و گفت از امروز طرح محله محوری مقابله با کرونا در سطح کشور آغاز شده و به ازای هر ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر در کشور یک پایگاه سلامت وجود دارد و به ازای هر ۱۵۰۰ نفر یک مراقب سلامت نیز در این طرح انجام وظیفه خواهد کرد.

 

رئیسی گفت: در این طرح محله محور در صورتی که نیاز باشد همکاران ما به درب منازل مراجعه خواهند کرد تا با انجام تست های مورد نیاز از روند بیماری کرونا در بین خانواده اطمینان حاصل کنند.

 

او گفت: ما در اجرای طرح محله محور بر خانواده ها متمرکز شدیم و امیدواریم در دو هفته آینده ما بتوانیم با شناسایی بیماران در بین خانواده آن ها را بموقع ایزوله و قرنطینه کنیم.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: توسعه ما به شهروندان این است که طی یک ماه آینده هر کسی از خانه بیرون بیاید کارت ملی خود را همراه خود داشته باشد تا در صورت نیاز با انجام اسکن روی کارت ملی بتوانیم افرادی که بیماری آن ها مثبت هست از حضور در اماکن و یا انجام سفر جلوگیری کنیم.

 

او با اشاره به راه اندازی بانک اطلاعات مبتلایان کرونا، اظهار داشت: خوش بختانه در حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی سیستم های فروش بلیت به این بانک متصل شده اند که با ارائه مشخصات افراد میتوانند افرادی که کرونای آن ها مثبت بود شناسایی کنند و اجازه ندهند این افراد سوار هواپیما شوند و یا اینکه از قطار برای سفرهای خود استفاده کنند.

 

او تأکید کرد: کسانی که تست کرونای آن ها مثبت تشخیص داده شود تا ۱۴ روز حق سفر ندارند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------