X

ویروس کرونای انگلیسی به ژاپن و لبنان رسیداخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا انگلیسی در ژاپن و لبنان
آزمایش دو شهروند ژاپنی که از انگلیس برگشته‌اند نشان می‌دهد به نوع جهش یافته ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش تسنیم، آزمایش دو شهروند ژاپنی که به تازگی از انگلیس برگشته اند نشان می دهد به نوع جهش یافته ویروس کرونا مبتلا شده اند که اخیر از انگلیس شیوع یافته است.

 

شیوع گونه جدیدی از ویروس کرونا در انگلیس شمار زیادی از کشورهای جهان را نگران کرده و آنها را وادار به توقف پروازها به مقصد و از مبدا انگلیس کرده است.  مقامات انگلیسی گفته اند که سرعت انتشار این نوع از ویروس 70 درصد بالاتر و بیشتر از ویروس معمول کروناست؛ اما تا به این لحظه هنوز شواهدی دال بر کشنده تر بودن این ویروس ارائه نشده است.

 

گفته می شود که این ویروس احتمالا اواسط ماه سپتامبر سال جاری (اواخر تابستان) در جنوب شرقی انگلیس، در شهر لندن یا در کنت اتفاق افتاده است.

 

***

 

گونه جدید کرونا به لبنان رسید

«حمد حسن» وزیر بهداشت دولت پیشبرد امور لبنان از ثبت موارد ابتلا به ویروس کرونای جدید در پروازی که از لندن انجام شده بود، خبر داد.

 

حمد حسن، وزیر بهداشت دولت پیشبرد امور لبنان در توییتی نوشت: گونه جدیدی از COVID-۱۹ در پرواز ME ۲۰۲ که در تاریخ ۲۱ دسامبر از لندن آمده بود، به ثبت رسید. ما در حال اطلاع دادن به افرادی که از انگلیس می‌آیند و خصوصا افرادی که در این پررواز بودند، به هشدار و پایبندی به دستورات هستیم.

 

این در حالی است که در پی شیوع گونه جدید کرونا در انگلیس، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا امروز از اعمال قوانین سختگیرانه‌تر برای مسافرانی خبر داد که از انگلیس به مقصد آمریکا سفر می‌کنند.

 

بر اساس این گزارش، مسافران خطوط هوایی که از انگلیس عازم آمریکا می‌شوند، می‌بایستی سه روز پیش از سفرشان، اقدام به انجام آزمایش کرونا کرده باشند و جواب آزمایش آن‌ها منفی از آب در آمده باشد.

 

گفتنی است شمار موارد ابتلا به کرونا در لبنان روز به افزایش است و روز پنجشنبه، دو هزار و ۷۰۸ مورد ابتلای جدید و ۲۰ مورد مرگ به ثبت رسید.

 

طبق اعلام وزارت بهداشت، شمار موارد ابتلا به کرونا از زمان آغاز شیوع کرونا در این کشور به ۱۶۵ هزار و ۹۳۳ مورد رسیده است. این در حالی است که موارد مرگ و میر بر اثر کرونا به ۱۳۵۳ نفر می‌رسد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------