X

اخبار پزشکی


وزیر بهداشت،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

وزیر بهداشت: پیک چهارم کرونا را پشت سر گذاشتیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز با نگاه کارشناسی باید عرض کنم که پیک چهارم کرونا را پشت سر گذاشته‌ایم. به گزارش…

انگشتر هوشمندی که بدن انسان را به باتری بیولوژیکی تبدیل می‌کنداخبار,اخبار پزشکی,انگشتر هوشمند
محققان آمریکایی انگشتر هوشمندی ابداع کردند که می‌تواند گرمای بدن انسان را به برق تبدیل کند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه دیلی میل، این ابزار پوشیدنی که توسط محققان دانشگاه «کلورادو» در آمریکا ابداع شده انعطاف پذیر است و مانند حلقه به پوست انگشت می چسبد و گرمای طبیعی بدن کاربر را به الکتریسیته تبدیل می‌کند.

 

این محققان با استفاده از انگشتر موفق شدند که از هر سانتی متر مربع فضای پوست تقریباً یک ولت انرژی تولید کنند. آنها تصمیم دارند در آینده این فناوری را به شکل یک دستبند ورزشی توسعه دهند که می تواند حدود پنج ولت انرژی تولید کند و به کاربر اجازه می دهد انرژی دیگر ابزارهای الکترونیکی خود را در هنگام حرکت تامین کند.

 

جیان لیانگ شیائو محقق ارشد این پژوهش و استادیار دانشگاه کلورادو درمورد این ابداع گفت: هنگامی که فردی از باتری استفاده می ‌کند، انرژی آن تخلیه می‌ شود و در نهایت باید آن را تجدید کند اما نکته جالب درباره این دستگاه ترموالکتریک آن است که می‌ توان آن را پوشید و مدام شارژ می ‌شود.

 

وی افزود: این تحقیق در حقیقت مبتنی بر فعالیت ‌های قبلی درباره طراحی پوست الکترونیکی است که مانند پوست انسان عمل می کند. این ابزار پوشیدنی از یک ماده انعطاف پذیر بر پایه پلی آمین ساخته شده است که مجهز به یک عدد ترموالکتریک نازک است که به سیم های فلزی مایع متصل می شود.

 

این محقق تصریح کرد: محصول نهایی، دستگاهی شبیه یک دستبند پلاستیکی و یک مادربرد رایانه کوچک یا حتی یک حلقه فناورانه خواهد بود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی