X

مبتلایان کرونا در جهان به بیش از ۱۲۶ میلیون نفر رسیدندویروس کرونا در جهان،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۲۶ میلیون و ۶۸ هزار و ۶۵۳ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۷۶۷ هزار و ۳۷۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۰۱ میلیون و ۷۲۴ هزار و ۱۶۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

 

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

 

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۰.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۵۵۹ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

 

برزیل نیز با آمار بیش از ۱۲.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۱.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

 

همچنین پس از ایالات متحده تاکنون کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.

 

تعداد جانباختگان کووید ۱۹ در انگلیس از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده است و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۰۶ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

 

همچنین روسیه بیش از ۹۶ هزار، فرانسه بیش از ۹۳ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۶ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

 

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۴ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۲ هزار و ۵۰۰، ایران با بیش از ۶۲ هزار و ۱۰۰، آرژانتین با ۵۵ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۲ هزار، پرو و لهستان با بیش از ۵۰ هزار و ۸۰۰ و اندونزی با بیش از ۴۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ شمسی) به ترتیب به شرح زیر است:

 

۱. آمریکا: ۳۰ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۳۳ مبتلا، ۵۵۹ هزار و ۷۴۴ قربانی

 

۲. برزیل: ۱۲ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۷۶۵ مبتلا، ۳۰۳ هزار و ۷۲۶ قربانی

 

۳. هند: ۱۱ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۶۵۲ مبتلا، ۱۶۰ هزار و ۹۸۳ قربانی

 

۴. روسیه: چهار میلیون و ۴۹۲ هزار و ۶۹۲ مبتلا، ۹۶ هزار و ۶۱۲ قربانی

 

۵. فرانسه: چهار میلیون و ۴۲۴ هزار و ۸۷ مبتلا، ۹۳ هزار و ۳۷۸ قربانی

 

۶. انگلیس: چهار میلیون و ۳۱۹ هزار و ۱۲۸ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۴۴۵ قربانی

 

۷. ایتالیا: سه میلیون و ۴۶۴ هزار و ۵۴۳ مبتلا، ۱۰۶ هزار و ۷۹۹ قربانی

 

۸. اسپانیا: سه میلیون و ۲۴۷ هزار و ۷۳۸ مبتلا، ۷۴ هزار و ۴۲۰ قربانی

 

۹. ترکیه: سه میلیون و ۱۲۰ هزار و ۱۳ مبتلا، ۳۰ هزار و ۶۱۹ قربانی

 

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۷۳۲ هزار و ۱۳۰ مبتلا، ۷۶ هزار و ۱۱۶ قربانی

 

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، جمهوری چک،اندونزی و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی