چشم رنگی ها، بیشتر از نور خورشید آسیب می بیننداثر خورشید بر چشم رنگی ها،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
بر اساس تحقیقات، مشخص شده که خورشید بیشتر از سایرین به چشم‌های رنگ روشن آسیب می‌زند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بر اساس اعلام سیستم کیفیت روسی ANO (Roskachestvo)، افرادی که رنگ چشمانشان روشن است، ممکن است توسط اشعه خورشید آسیب بیشتری ببینند.

 

بر این اساس، چشم آبی‌ها از طیف‌های مختلف آن، بیشترین و چشم‌های قهوه‌ای، کمترین آسیب را می‌بینند.

 

این موضوع به سطح ملانین بستگی دارد که وظیفه جذب پرتوهای نور را بر عهده دارد و از انعکاس و پخش شدن نور در طول شبکیه جلوگیری می‌کند. افرادی که چشمان روشن دارند (خاکستری، آبی و ... ) کمتر از این رنگدانه برخوردار هستند.

 

به گفته چشم پزشکان، همه به خصوص هنگام تابش مستقیم نور خورشید به عینک آفتابی نیاز دارند. عینک‌های تیره به معنای محافظت بهتر نیستند، زیرا فاکتورهای زیادی برای انتخاب آن‌ها باید در نظر گرفته شود.

 

اگر به اندازه کافی عینک تیره و بدون بلوک فرا بنفش استفاده کنید، مردمک چشم با استفاده از این عینک بیشتر منبسط می‌شود و در این حالت تابش اشعه ماورای بنفش بیشتر از آنچه در صورت عدم وجود عینک در فرد است، به چشم وارد می‌شود؛ بنابراین حتما عینک‌های تیره با اشعه فرابنفش خریداری کنید. 

 

لنزهای پلاریزه از چشمان شما در برابر تابش خیره کننده از سطح افقی محافظت می‌کنند. چنین نوری می‌تواند چشم را برای مدتی تحریک و حتی کور کند. اپتیک با خاصیت پلاریزه اجازه می‌دهد پرتوها فقط به صورت عمودی درک شوند و این نور به چشم‌ها کمک می‌کند تا رنگ‌ها و کنتراست‌ها را بهتر بشناسند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------