هند؛ پرداخت غرامت 674 دلاری به قربانیان کرونا | رکورد مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا در روسیه شکستوضعیت کرونا در هند،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
دادگاه عالی هند تصمیم دولت این کشور برای پرداخت غرامت 50 هزار روپیه‌ای (674 دلار، 498 پوند) به هر جان باخته کرونایی را تصویب کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از بی بی سی، این حکم از سوی دادگاه عالی هند و در پی درخواست متقاضیان غرامت و حقوقدانان تصویب شده است. وکلا و حقوقدانان براساس قانون "مدیریت بلایای طبیعی" هند خواستار پرداخت این غرامت هستند.

 

با این حال بسیاری از کارشناسان بر این باورند که میزان جان‌باختگان همه‌گیری کرونا در هند 10 برابر آمار رسمی است.

 

کارشناسان پس از بررسی مرگ و میرهای بیشتر در هند به برآوردهای متفاوتی از میزان مرگ و میر در این کشور رسیده اند. آمار مرگ‌و میرهای هند نشان می‌دهد که تعداد بیشتری از مردم این کشور در مقایسه با سال های گذشته در حال مرگ هستند.

 
هند تا کنون به صورت رسمی بیش از 447 هزار مرگ کرونایی را ثبت کرده است

"شاه" قاضی ارشد دادگاه عالی هند در روز دوشنبه اعلام کرد که این غرامت باید ظرف یک ماه پس از درخواست "به خویشاوندان و عزیزان افراد درگذشته [از بیماری کرونا]" پرداخت شود.

 

وی افزود: این "مبلغ بیشتر از میزان پرداخت‌های مراکز دولتی و مراکز نیکوکارانه است".

 

دادگاه عالی هند تاکید کرد: غرامت باید 30 روز پس از ارائه درخواست،به خانواده قربانیان کرونا پرداخت شود.

 

بسیاری از درخواست کنندگان غرامت خواهان مداخله دادگاه در پرداخت غرامت به بازماندگان قربانیان کرونا بودند.

 

مدافعان پرداخت غرامت می‌گویند از آنجا که کرونا "به صورت خاص" به عنوان فاجعه تلقی شده، باید به بازماندگان قربانیان کرونا غرامت پرداخت شود.

 

قانون مصوب سال 2005 "مدیریت بلایای طبیعی هند" برای مدیریت کارآمد بلایا، ایجاد راهکارهای کاهش آسیب، افزایش ظرفیت برای مراکز احیا و اسکان و همچنین پرداخت غرامت برای از دست رفتگان، مصدومان و اموال آسیب دیده تصویب شده است.

 

این قانون می‌گوید که باید کمک مالی 40 هزار روپیه‌ای به خانواده‌های قربانیان فاجعه پرداخت شود.

 
"گائوراو کومار بنسال" یکی از متقاضیان درخواست غرامت در این باره گفت: "ما می دانیم دولت پول زیادی برای مدیریت بیماری همه گیر هزینه کرده است، ما فکر می‌کنیم دولت براساس قانون باید به خانواده‌های آسیب دیده از کرونا 40 هزار روپیه غرامت بدهد.

 

براساس اعلام دولت فدرال هند، "این غرامت به نزدیکان و خویشاوندان قربانیان کرونا پرداخت می‌شود، به شرط آنکه علت مرگ آنها کرونا باشد و این موضوع تائید شود". براساس دستورالعمل‌ها بودجه این غرامت از سوی ایالت ها تامین خواهد شد.

 

تا کنون دو ایالت "کرالا" و "راجستان" اعلام کرده اند که تامین این بودجه بر سیستم اقتصادی آنها فشار آورده و بودجه غرامت قربانیان کرونا باید از سوی دولت فدرال تامین شود.

 

"گویند سیک دوتاسارا" یکی از وزرای ایالت راجستان به روزنامه "ایندین اکسپرس" گفت: "شما برای طوفان، تگرگ، سیل و غیره بودجه می دهید. اینک باید برای غرامت کرونا نیز بودجه تعین کنید. کرونا یک بیماری همه‌گیر است و یک ایالت به تنهایی تحت تاثیر آن قرار نگرفته است".

 

هنوز مشخص نیست که ایالت‌ها چه قدر باید برای پرداخت این غرامت هزینه کنند.

 

اداره ملی مدیریت بلایا که زیر نظر نخست وزیر اداره می‌شود در ماه آگوست (مرداد) خطاب به مقامات ایالتی نوشت: "هنوز مشخص نیست که چه بودجه‌ای باید صرف خسارت ناشی از مرگ و میر کرونا شود زیرا همه‌گیری هنوز پایان نیافته است.

 

آنها افزودند که تدبیر مالی باعث می شود ما به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که در صورت افزایش تعداد جان‌باختگان بتوانیم به مردم بیشتری کمک کنیم.

 

برخی از ایالت‌ها مانند "کارناتاکا" (کَرناتَکا) قبلا غرامتی 100 هزار روپیه‌ای را به بازماندگان یک خانواده فقیر جان باخته از کرونا پرداخته اند.

 

براساس گزارش‌ها 16 خانواده هندی نیز تا کنون غرامت کرونایی خود را دریافت کرده اند.

 

رکورد مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا در روسیه شکست

دولت روسیه اعلام کرد که آمار مرگ میر روزانه ناشی از ویروس کرونا در این کشور روز شنبه ۱۰ مهر به بالاترین سطح خود رسید.

 

بر اساس گزارش رسانه‌های روسیه، روز شنبه ۸۹۰ نفر در این کشور بر اثر کرونا جان باختند و از نظر آمار مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا رکورد تازه‌ای به ثبت رسیده است.

 

این گزارش‌ها همچنین حاکی از ابتلای ۲۵ هزار و ۷۶۹ نفر به ویروس کرونا در روز شنبه است که ۴ هزار و ۲۹۴ مورد آن در مسکو بوده است.

 

روسیه تاکنون بیش از ۷.۵ میلیون مورد ابتلای به ویروس کرونا را ثبت کرده است. آمار قربانیان این ویروس در روسیه نیز بیش از ۲۱۰ هزار نفر است، اگرچه کارشناسان معتقدند که آمار واقعی بیش از این است.

 

طبق آمار رسمی، حدود ۵۰ میلیون از جمعیت ۱۴۶ میلیونی روسیه تاکنون دست‌کم یک دوز واکسن کرونا تزریق کرده‌اند و محدودیت عمده خاصی برای مهار کرونا در این کشور وجود ندارد.


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی