اخبار پزشکی


رئیس فایزر،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

رئیس فایزر: واکسن کرونا برای سال‌ها با ما خواهد بود

اخیرا بریتانیا سفارش خرید ۱۱۴ میلیون دوز اضافی واکسن‌های فایزر و مدرنا برای تحویل طی دوسال آینده را به این دو شرکت‌ داده است…

۱۷۸ بیمار کرونایی دیگر جان باختند/ ستاد کرونای تهران: کاهش مورد انتظار در آمار کرونا رخ نداده استکرونا در ایران،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۱هزار و ۷۸۸ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۱۷۸ تن نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۲۹ مهرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۸۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۵۴ نفر از آنها بستری شدند.

 

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۸۳۳ هزار و ۵۲۵ نفر رسید.

 

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۴ هزار و ۷۶۳ نفر رسید.

 

خوشبختانه تا کنون ۵ میلیون ۳۷۵ هزار و ۴۷۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

 

۴ هزار و ۴۸۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

 

تا کنون ۳۴ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۳۷۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

در حال حاضر ۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۰۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهر در وضعیت زرد و ۱۰۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

 

***

 

معاون ستاد کرونای تهران: کاهش مورد انتظار در آمار کرونا رخ نداده است

معاون درمان ستاد کرونای تهران گفت: متاسفانه سطح رعایت پروتکل‌ها مقداری پایین آمده و به زیر ۵۰ درصد رسیده است که عدد خوبی نیست. این مساله باعث می‌شود نگرانی ما بیشتر شود.

 

به گزارش ایلنا، «نادر توکلی»، معاون درمان ستاد کرونای تهران درارتباط با آخرین وضعیت کرونا در تهران گفت: نسبت به روزهای قبل در وضعیت ثابتی هستیم. تقریباً ۴۰۴۰ بیمار بستری داریم و فوتی‌های روز سه شنبه نیز ۴۵ مورد بوده است. تقریباً روزانه حدود ۸۰۰ بیمار بستری جدید و به همین تعداد هم ترخیصی داریم. نگرانی‌مان این است که کاهش واضحی مشاهده نمی‌شود و در حالت ثابتی مانده و کاهش مورد انتظار اتفاق نیفتاده است.

 

او درپاسخ به این سؤال که آیا لغو شدن دورکاری به افزایش موارد ابتلا در آستانه پیک ششم کمک نخواهد کرد، گفت: دورکاری بیشتر درمورد محیط‌های اداری است. ما درمورد رعایت پروتکل‌ها در محیط‌های اداری و دانشگاهی چندان مشکلی نداریم. اما در کل متاسفانه سطح رعایت پروتکل‌ها مقداری پایین آمده و به زیر ۵۰ درصد رسیده است که عدد خوبی نیست. این مساله باعث می‌شود نگرانی ما بیشتر شود و درچنین شرایطی چیزی که بیشتر می‌تواند راهگشا باشد، contact tracing یا پیگیری تماس‌های مثبت است.

 

معاون درمان ستاد کرونا تهران افزود: یعنی فردی که تست کرونای او مثبت شده را بتوانیم پیگیری کنیم که تا زمان بهبودی‌اش سعی کند کمترین آلودگی را در بقیه ایجاد کند که سرعت انتقال ویروس تند نشود. پیگیری موارد مثبت در طرح شهید سلیمانی دنبال می‌شود. فردی که تست کرونای او مثبت می‌شود باید قرنطینه شود که تماسی با بقیه نداشته باشد و تا زمان بهبودی بتواند حداقل ارتباط را با بقیه داشته باشد.

 

توکلی در ارتباط با انتقاد برخی مبنی بر به اجرا درنیامدن طرح شهید قاسم سلیمانی گفت: به هرحال چالش وجود دارد و این چالش به این دلیل است که رفت و آمدها درتهران عملاً زیاد است و امکان قرنطینه همه افراد مثبت وجود ندارد وخود این قضیه را پیچیده می‌کند.

 

او درپاسخ به این سؤال که قرنطینه هوشمند در تهران چه زمانی به اجرا درمی آید، گفت: قرنطینه هوشمند زمانی است که پوشش واکسیناسیون کامل شود و الان عدد واکسیناسیون به اندازه‌ای نیست که بتوانیم کامل قرنطینه هوشمند را اجرا کنیم و درصد واکسیناسیون باید ۷۵ درصد تا ۸۰ درصد پوشش دو دوز را داشته باشد تا بتوانیم برای قرنطینه هوشمند برنامه ریزی کنیم.

 

معاون درمان ستاد کرونای تهران درارتباط با استقبال از واکسیناسیون در استان گفت: به این دلیل که اکثر افراد واکسن زده‌اند سرعت واکسیناسیون مقداری کم شده است اما درحال انجام است. تاحدی با کاهش استقبال مواجه بوده‌ایم اما مساله این است که به هرحال واکسیناسیون جلو می‌رود و صف، شلوغی و ازدحام گذشته را نداریم.

 

توکلی درادامه گفت: یکی از مهم‌ترین طرح‌های آینده این است که اصناف اگر می‌خواهند فعالیت کنند، دو دوز واکسن را زده باشند که هنوز اجرایی نشده است اما در دست بررسی است. گسترش مراکز واکسیناسیون خیلی بالا رفته و واکسیناسیون دوز بوستر کادر درمان نیز شروع شده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------