اخبار پزشکی

کرونا در ایران،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

3 فوتی و شناسایی 165 بیمار جدید کرونا در کشور (1401/07/14)

بنا بر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۶۵ بیمار کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه در این بازه زمانی، سه بیمار…

تحریک عصب گوش؛ روشی جدید برای درمان آسیب‌های شدید کرونادرمان کرونا با تحریک عصب گوش،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
مطالعات جدید نشان می دهد که تحریک الکتریکی یک عصب در گوش می‌تواند پاسخ بیش از حد سیستم ایمنی را متعادل کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از vetogate، تیمی از محققان مؤسسه الکترونیک بیومدیکال در دانشگاه فنی وین از تحریک عصب واگ برای چندین بیمار کووید استفاده کردند که در بخش‌های مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های مختلف وین بستری شده بودند، اما نیازی به کمک تنفسی نداشتند.

 

هنگامی که یک عفونت ویروسی رخ می‌دهد، می‌تواند عدم تعادل بین پاسخ التهابی بدن و روند بهبودی وجود داشته باشد.محققان توضیح دادند که در این موارد، واکنش التهابی می‌تواند آسیب بیشتری نسبت به خود ویروس ایجاد کند.

 

Eugenius Caniosas، عضو مؤسسه الکترونیک بیومدیکال در دانشگاه فنی وین سرگروه این تیم تحقیقاتی گفت: "تحریک الکتریکی عصب واگ دهلیزی نه تنها قادر به توقف واکنش التهابی در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ نبوده، بلکه می‌تواند در برابر آن مقاومت کند. "

 

این مطالعه که در ژورنال Frontiers in Physiology منتشر شد، نتیجه گرفت که این تحریک "یک روش بالینی ایمن است که می‌تواند به طور موثر مکمل درمان بیماران بدخیم COVID-۱۹ باشد و در عین حال از التهاب بیش از حد و مخرب جلوگیری کند. "

 

عصب واگ که از مغز تا تنه امتداد دارد و به قلب، ریه ها، روده‌ها و سایر اندام‌ها می‌رسد، یکی از مهم‌ترین اعصاب بدن است و وظیفه کنترل ضربان قلب، گفتار، تعریق و سایر اعمال حیاتی را بر عهده دارد.

 

التهاب علت مرگ و میر زیاد ناشی از ویروس کرونا در بسیاری از کشور‌ها به دلیل بیماری‌های مزمن است که باعث پاسخ التهابی بیش از حد می‌شود که منجر به مرگ می‌شود. بیماری‌های مزمن و چاقی نیز منجر به التهاب می‌شوند و ثابت شده است افراد دارای اضافه وزن دارای سطوح بالاتری از مولکول‌های پیام التهابی به نام سیتوکین هستند که با عملکرد طبیعی سلول تداخل کرده و به آن‌ها آسیب می‌رساند.

 

التهاب ناشی از دفاع مداوم سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری‌های مزمن، باعث می‌شود که بیماران حتی قبل از ابتلا به ویروس کرونا برای حفظ عملکرد‌های حیاتی خود هنگامی که به ویروس آلوده می‌شوند، یک واکنش التهابی دفاعی اضافی ایجاد کنند و بدن را در معرض یک وضعیت بی ثباتی قرار می‌دهد که ممکن است به مرگ ختم شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------