X

آغاز مجدد روند افزایشی بستری بیماران کرونا در خوزستان/ واکسیناسیون سراسری در خوزستان باید آغاز شودکرونا در خوزستان,اخبار امروز,اخبار جدید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از آغاز مجدد روند افزایشی بستری بیماران کرونا در خوزستان خبر داد.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان با اشاره به دوره کمون کوتاه‌تر ویروس موتاسیون‌یافته کرونا، اظهار کرد: در این پیک، بیشترین تعداد موارد بستری در خوزستان با یک هزار و ۷۷۰ نفر تجربه شده است.

 

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به افزایش مجدد موارد بستری در خوزستان افزود: در سه چهار روز گذشته تعداد بیماران بستری حدود ۱۳۰ نفر کاهش یافت و تا یک هفته پیش، آمار بیماران بستری در خوزستان به یک هزار و ۶۵۰ مورد هم رسید اما در دو روز گذشته با توجه به افزایش ترددها و شلوغی بازارها، مجددا تعداد بیماران بستری در خوزستان به یک هزار و ۷۱۵ مورد رسیده است که این وضعیت نشان می‌دهد روند بستری کاهشی نبوده است و حتی درصدی نیز به عقب برگشته‌ایم.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: از مردم خواهش می‌کنیم دید و بازدیدهای عید را مجازی برگزار کنند و ترددها و مسافرت‌ها را کاهش دهند.

 

ابول‌نژادیان بیان کرد: در خروجی اهواز تقریبا ۲۱ درصد افزایش مسافرت داشته‌ایم که این مساله موجب می‌شود انتشار ویروس به سایر شهرهای استان خوزستان نیز کشیده شود.

 

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: پرسنل درمان خوزستان، شبانه‌روز در حال کار هستند و هیچکدام حتی روز عید به مرخصی نمی‌روند. اگر مردم دوست دارند کادر درمان نیز فرصتی برای استراحت داشته باشند باید به فکر آن‌ها باشند و به دید و بازدید نروند که در سال ۱۴۰۰، شروع بهتری داشته باشیم.

 

شورای صنفی هیات علمی دانشگاه چمران اهواز:واکسیناسیون سراسری در خوزستان آغاز شود

 شورای کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز از استاندار خوزستان خواست پیگیر انجام واکسیناسیون سراسری در این استان باشد.

کرونا در خوزستان,اخبار امروز,اخبار جدید

 

به گزارش ایرنا در پیام شورای کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز آمده است:خوزستان تنها استانی است که در شرایط کامل قرمز کرونایی قرار دارد؛ این درحالی است که امکانات درمانی استان، چه از نظر انسانی و چه از نظر امکانات مادی، در شرایط مناسبی به سر نمی برد.

 

همچنین باتوجه به اینکه در سال‌های اخیر امکانات چندانی به داشته های حوزه بهداشت و درمان خوزستان اضافه نشده است؛ همین امر گویای شرایط بس دشواری است که کادر بیمارستانی خوزستان با آن دست به گریبان هستند. 

 

در بخش دیگری از این پیام آمده است: در این شرایط کادر  پزشکی، پرستاری و همه عوامل بیمارستانی درگیر با موضوع کرونا با جدیت تمام مشغول انجام وظیفه هستند و بیش از همه در معرض بیماری می باشند؛ لذا انتظار  این است که با توجه به شرایط بحرانی استان خوزستان، واکسیناسیون همه‌ کادر بیمارستانی این استان و سپس همه‌ مردم خوزستان به فوریت و پیش از سایر استان‌های کشور آغاز شود و نباید تحت هیچ شرایط و بهانه ای به تاخیر انداخته شود.

 

شورای صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز با تاکید بر اینکه همه عوامل و موانع احتمالی موجود بر سر راه انجام این رسالت ملی هرچه زودتر برداشته شود اعلام کرد: اعضای هیات علمی دانشگاه‌ شهید چمران اهواز آمادگی دارند تا برای سرعت بخشیدن به این امر مهم، به هر شکلی که اعلام گردد به سهم خود در این امر حیاتی مشارکت جدی داشته باشند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------