اخبار پزشکی

تاثیر منفی آلودگی هوا بر جنین،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

تاثیر منفی آلودگی هوا بر اندام‌های در حال رشد جنین

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: آلودگی هوا می‌تواند سلامت جنین را به خطر انداخته و به اندام‌های در حال رشد آسیب برساند. به گزارش…

شیوع فعلی آبله میمون با علائم متفاوتی همراه است آبله میمون,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
یک مطالعه جدید نشان می دهد که بیماری آبله میمون در حال گسترش در سراسر جهان علائمی را نشان می دهد که بسیار متفاوت از موارد مشاهده شده در شیوع قبلی است. 

به گزارش مهر به نقل از هلث دی نیوز، طبق گزارش جدید محققان، این علائم منحصر به فرد شامل درد در ناحیه مقعد، تورم آلت تناسلی، ضایعات پراکنده و تورم لوزه ها است.

 

محققان توضیح دادند: «درک این یافته‌ها پیامدهای عمده‌ای برای ردیابی تماس، توصیه‌های بهداشت عمومی، و اقدامات کنترل عفونت و جداسازی مداوم خواهد داشت.»

 

برای این مطالعه، محققان ۱۹۷ مورد تایید شده آبله میمون را در یک مرکز بیماری های عفونی در لندن بین ماه مه و ژوئیه ۲۰۲۲ ارزیابی کردند.

 

همه بیماران مبتلا به آبله میمون، عمدتاً با ضایعات در ناحیه تناسلی یا نزدیک مقعد مراجعه کردند. همه موارد مرد بودند و همه به جز یک نفر مردانی بودند که با مردان دیگر رابطه جنسی داشتند.

 

اکثر بیماران (۸۶%) علائم سیستمیک مانند تب (۶۲%)، تورم غدد لنفاوی (۵۸%) و درد عضلانی (۳۲%) را گزارش کردند.

 

برخلاف گزارش‌های قبلی که نشان می‌داد چنین علائمی مقدم بر ضایعات پوستی است، محققان بریتانیایی دریافتند که ۳۸ درصد از بیماران قبل از بروز علائم سیستمیک، ضایعات شان پدیدار شد و ۱۴ درصد فقط دچار ضایعات شدند.

 

در مجموع ۷۱ بیمار درد مقعدی، ۳۳ نفر گلودرد و ۳۱ نفر آلت تناسلی متورم داشتند، در حالی که ۲۷ بیمار ضایعات دهانی، ۲۲ بیمار ضایعات پراکنده و ۹ نفر لوزه متورم داشتند.

 

محققان خاطرنشان کردند که ضایعات پراکنده و لوزه های متورم قبلاً به عنوان علائم معمول آبله میمون شناخته نشده بودند.

 

به گفته محققان، در مجموع، ۱۰ درصد از بیماران این مطالعه برای کنترل علائم که اغلب درد مقعدی و تورم آلت تناسلی است، در بیمارستان بستری شدند.

 

محققان دریافتند که بیش از یک سوم (۳۶٪) از شرکت کنندگان مبتلا به HIV هم بودند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------