اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا

هوش مصنوعی شیوع کرونا را پیش‌بینی کرده بود

یک پلتفرم کنترل و تشخیص بیماری مبتنی بر هوش مصنوعی حدود یک هفته قبل از هشدارهای آژانس‌های بهداشت با شناسایی نشانه‌های اولیه،…


داروی تک‌دوز جدید؛ پایان ویروس مرگبار ابولا اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,ویروس
دانشمندان دانشگاه تگزاس موفق به ساخت داروی تک‌دوزی شدند که قادر به مقابله در برابر تمام اشکال ویروس ابولا است.

به گزارش فارس، با شیوع ابولا در کنگو، مقامات این کشور طرح واکسیناسیون مقابله با گسترش این بیماری را در کشور آغاز کردند. کمتر از دو سال پیش سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که یک واکسن بسیار موثر برای پیشگیری از بیماری ابولا تا سال ۲۰۱۸ در دسترس همگان قرار می‌گیرد.

 

براساس گزارش «نیواطلس»، این واکسن متشکل از ویروس ابولا و یک ویروس بی خطر دیگر است و تماس سیستم ایمنی با این ترکیب موجب می‌شود با تا ویروس ابولا مقابله کند.

 

ابولا یک بیماری عفونی کشنده است که باعث خونریزی داخلی می شود و از طریق تماس با مایعات ترشح شده از بدن بیماران منتقل می‌شود. این ویروس در سال 1976 شناسایی و در سال 2013 در چهار کشور غرب آفریقا شیوع پیدا کرد.

 

البته گفتنی است که این واکسن‌ها تنها می‌توانند با یک سویه از این ویروس مقابله کنند. از همین رو دانشمندان تلاش کردند تا دارویی تولید کنند که قادر به مقابله با تمام اشکال ابولا باشد.

 

اکنون دانشمندان دانشگاه پزشکی تگزاس داروی دوز پایینی به نام « MBP134» کوکتل دو آنتی بادی (پادتن) را ارائه کردند که قادر به حفاظت در برابر همه سویه‌های ویروس ابولا است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------