اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,بازسازی شبکه عصبی آسیب دیده با نوعی پروتئی

بازسازی شبکه عصبی آسیب دیده با نوعی پروتئین

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به علت آسیب دیدن شبکه عصبی خود با مشکلات فراوان مواجه می‌شوند، اما نوعی پروتئین می‌تواند به حل…


ایدز هم واکسن‌دار شد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,ایدز

 

ایدز هیچ واکسنی ندارد که بتواند مانند واکسن آنفلوآنزا شما را در برابر بیماری ایمن کند. اگر اعتیاد از نوع تزریقی دارید، به‌تازگی به دندانپزشکی رفته‌اید یا رفتاری پرخطر داشته‌‌اید، شاید وقت آن رسیده باشد که در آزمایشی، سلامت خود را محک بزنید. اما برای اینکه مانع ابتلا به این ویروس مهلک شوید، به‌تازگی واکسنی برای این امر ساخته شده که خیال شما را نسبتا راحت می‌کند که کمتر در معرض ویروس HIV قرار بگیرید.

 

محققان کانادایی و کنیایی دو گروهی هستند که روی این پروژه فعالیت می‌کنند و به تازگی هم خبرهای خوشی منتشر کرده‌اند. آنها براساس واکسن آبله‌مرغان موفق به ساخت واکسنی شده‌اند که نتایج امیدوارکننده‌ای را روی 44 زن نشان دادند. درواقع این واکسن کمک می‌کند بدن در درازمدت ایمنی بالایی در برابر ویروس HIV پیدا ‌کند. این واکسن در حال حاضر در مرحله تست آزمایشگاهی قرار دارد.

 

به گزارش standardmedia، محققان سال‌هاست به دنبال ساخت واکسن ضدایدز بوده‌اند و چندبار هم نمونه‌هایی از این دست تولید کرده بودند که همگی با شکست مواجه شدند، به‌طوری که نتوانستند مقدار ایمنی لازم در برابر ویروس HIV را در بدن ایجاد کنند. اما حالا خبرهای تازه‌ای هم به گوش می‌رسد که ایتالیایی‌ها واکسن ایدزی ساخته‌اند که تا 90 درصد می‌تواند فرد را در برابر ویروس HIV مصون کند. اگر این خبر درست باشد، انقلاب بزرگی در دنیا شکل می‌گیرد و افراد زیادی در مقابل این ویروس مقاوم می‌شوند.

 

طبق آخرین آماری که سازمان بهداشت جهانی در انتهای سال 2017 ارائه کرده، حدود 36.9 میلیون نفر در جهان از این بیماری رنج می‌برند که 1.8 میلیون نفر از آنها کودکان زیر 15سال هستند. به‌طور تقریبی 1.8 میلیون نفر در سال 2017 در دنیا مبتلا به ویروس HIV شدند که روزانه پنج‌هزار مورد جدید را شامل می‌شود. این درحالی است که حدود 35 میلیون نفر هم به خاطر ابتلا به ویروس HIV جان خود را از دست می‌دهند. از ابتدای شناخت این بیماری، بیش از 70 میلیون نفر آلوده به این میکروب بوده‌اند. در این بین، آفریقای جنوبی با 7.2 میلیون نفر مبتلا، بالاترین آمار بیماران مبتلا به ایدز را دارد.

 

 فرهیختگان 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------