مقابله با تومورهای سرطانی با تزریق ملانین اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,تومورهای سرطانی
رنگدانه های ملانین یک ابزار دفاعی طبیعی در برابر سرطان پوست محسوب می شود و حالا مشخص شده از آن می توان برای مقابله با تومورهای سرطانی نیز استفاده کرد.

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، رنگدانه های ملانین یک ابزار دفاعی طبیعی در برابر سرطان پوست محسوب می شود و حالا مشخص شده از آن می توان برای مقابله با تومورهای سرطانی نیز استفاده کرد.

 

 محققان آلمانی پی برده اند که نانوذرات تزریقی به بافت های بدن که حاوی ملانین بوده اند، نه تنها به شناسایی دقیق تومورهای سرطانی کمک کرده اند، بلکه موجب کندشدن سرعت رشد آنها شده اند.

 

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,تومورهای سرطانی

ملانین گروهی از رنگدانه‌های طبیعی موجود در بسیاری از موجودات زنده است. ملانین مشتق شده از اسید آمینه تیروزین است، با این حال از اسیدهای آمینه ساخته نشده‌ و یک پروتئین نیست؛ بلکه رنگدانه‌ای است که در یک گروه تخصصی از سلول‌های شناخته شده به عنوان ملانوسیت‌ها تولید می‌شود.

 

این یک اصل اساسی در علم فیزیک است که رنگ های تیره، نور بیشتری را جذب می کنند و در نتیجه گرم می شوند. ملانین از این اصل علمی به نفع انسان بهره می گیرد و جلوی سوزانده شدن پوست انسان با اشعه ماوراء بنفش را از طریق از بین بردن انرژی در قالب گرما می گیرد.

 

همین خواص ملانین باعث شده تا از آن برای شناسایی و مقابله با تومورهای سرطانی هم استفاده شود. در ابتدا اشعه لیزر به روی بافت های مشکوک تابیده می شود تا آن را گرم کند و در زمان سرد شدن بافت مذکور امواج مافوق صوت از آن خارج می شود. حسگرهای مخصوصی قادر به دریافت این امواج و شناسایی بافت سرطانی هستند. سپس نانوذرات حاوی ملانین به این بافت ها تزریق می شوند که هم ابعاد آن را به دقت مشخص می کنند و هم موجب نابودی آن می شوند.

 

این روش درمانی با موفقیت بر روی موش ها آزمایش شده است. گرمای مورد نیاز برای این کار نیز از 39 درجه فراتر نرفته و لذا برای انسان ها نیز قابل تحمل خواهد بود.

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی