تاسیس اولین بانک موی جهان در انگلیس اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, بانک موی جهان
یک استارتاپ انگلیسی اولین بانک موی جهان را در شهر «منچستر» انگلیس افتتاح کرد؛ با بازگشایی این بانک مو مشکل طاسی و ریزش مو به تاریخ می‌پیوندد. 

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه دیلی میل، ریزش مو و کچلی موضوعی است که ذهن بسیاری از مردم را درگیر خود کرده است اما این مشکل با کمک یک استارتاپ جدید بیوتکنولوژی به تاریخ می‌پیوندد.

 

استارتاپ که HairClone نام دارد اولین بانک فولیکول مو را در شهر منچستر انگلیس راه‌اندازی کرده است؛ در این بانک مو مردان و زنان می‌توانند فولیکول‌های یخ‌زده موی خود را ذخیره کنند. رویه ذخیره فولیکول‌های مو در این بانک مو با یک مشاوره آغاز می‌شود و در آن جراح تصمیم می‌گیرد که آیا بیمار برای ذخیره کردن فولیکول‌های مو مناسب است یا خیر.

 

چنانچه جراح بیمار را مناسب تشخیص دهد حدود ۱۰۰ فولیکول مو از قسمت عقب سر وی با استفاده از یک رویه جراحی برداشته می‌شود. سپس این فولیکول‌ها منجمد شده و در این بانک مو با دمای منفی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد ذخیره می‌شوند. همانطور که از نام این استارتاپ (HairClone) مشخص است، در آزمایشگاه این استارتاپ سلول‌های داخل این فولیکول‌ها تکثیر می‌شود و زمانی‌که فرد صاحب فولیکول شروع به ریزش مو کرد، سلول‌های وی به پوست سرش تزریق می‌شود و رشد مو را افزایش می‌دهد. تکثیر این سلول‌ها به گونه‌ای صورت می‌گیرد که ضخامت و بلندی مو حفظ شود.

 

دکتر پاول کمپ، مدیر عامل شرکت HairClone درباره این مکانیزم توضیح داد: مو ارگان کوچکی است که به‌طور طبیعی بازسازی می‌شود، مو دوره‌های رشد را پشت سر می‌گذارد ، سپس استراحت می‌کند، می‌ریزد و دوباره رشد می‌کند.

 

وی گفت: این رویه توسط گروه خاصی از سلول‌های بسیار تخصصی در پایه فولیکول مو به نام سلول‌های Dermal Papilla کنترل می‌شود ؛ این سلول‌ها ضخامت و طول ساقه موهای تولید شده را تعیین می‌کنند. ریزش مو نتیجه کاهش تعداد سلول‌های مهم dermal papilla از فولیکول‌های آسیب‌دیده است. این موضوع باعث می‌شود که ساقه مو نازک‌تر و کوتاه‌تر شود که در نهایت اینگونه به نظر می‌رسد که موها از بین رفته‌اند. هدف استارتاپ HairClone جایگزینی سلول‌های dermal papilla و بازسازی فولیکول‌های در حال کوچک شدن به گونه‌ای است که طول و ضخامت اولیه خود را به‌دست آورند.

 

وی خاطرنشان کرد: هدف ما این است که با تکثیر این سلول‌ها از فولیکول‌های ذخیره شده خود بیمار، بتوانیم هزاران مو از چند فولیکول ذخیره شده بازسازی کنیم. هدف ما حفظ تراکم موی بیمار و در عین حال پیشگیری از نازک شدن این موهای درمان شده در آینده است.

 

همه بزرگسالان می‌توانند از این بانک فولیکول مو استفاده کنند و هزینه ذخیره فولیکول مو برای هر فرد حدود دو هزار پوند است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------