شناسایی ۳ نفر با علایم مشکوک به کرونا در تبریز/۲ بیمار در اردبیل به کرونا مبتلا هستند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که جواب آزمایش سه مورد از ۴۵ مورد آزمایش شده در تبریز، مشکوک است، افزود: نتایج آزمایش را به تهران ارسال کرده‌ایم و امیدواریم تا ۴۸ ساعت آینده بررسی کرده و نظر قطعی را اعلام کنند. 

  محمدحسین صومی در گفت‌وگوی زنده خبری، با بیان این‌که طی ۲۴ ساعت اخیر تعداد مراجعات در مورد ویروس کرونا به مراکز بهداشتی افزایش پیدا نکرده است، اظهار کرد: روز سه شنبه ۴۵ مراجعه کننده داشتیم و روز چهارشنبه ۳۲ نفر به مراکز بهداشتی مراجعه کرده‌اند.

 

وی افزود: جواب آزمایش ۴۲ نفر از ۴۵ نفری که روز سه شنبه در بیمارستان‌ها بستری بودند، منفی قطعی است اما جواب آزمایش سه نفر مشکوک بود که این افراد تحت نظر هستند. نتایج را به تهران ارسال کرده ایم و منتظر بررسی‌های تهران هستیم تا نظر قطعی را اعلام کنیم.

 

وی تاکید کرد: همچنان بر رعایت بهداشت فردی و توصیه‌های بهداشتی تاکید داریم و توصیه می‌کنیم چنانچه لازم نیست مردم از خانه خارج نشده و در مراکز تجمع حاضر نشوند؛ چنانچه فردی دچار تب، تنگی نفس و سرفه(به ویژه شدید) شد، به مراکز درمانی مراجعه کرده و بر اساس توصیه کادر بهداشتی و درمانی مسیر را طی کنند.

 

صومی ادامه داد: البته تاکید می‌کنم که تمامی افرادی که با علایم شدید تنفسی در بیمارستان بستری می‌شوند بر اساس پروتکل، به ویروسی که در جامعه شایع شده نسبت داده می‌شوند، اما خوشبختانه تا کنون هیچ مورد فوتی کرونا در تبریز نداریم و صرفا سه مورد مشکوک داریم که منتظر اعلام نظر قطعی درموردشان هستیم.

 

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش مسئولان استانی این است که اجازه شیوع ویروس در استان داده نشود.

 

جواب آزمایش ۶بیمارمشکوک به کرونا در اردبیل منفی شد/ ۲بیمار به کرونا مبتلا هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: از نمونه‌ آزمایش‌های ارسالی به تهران جهت مشخص شدن وضعیت بیماران مشکوک به کرونا؛ شش نمونه آزمایشی منفی و فقط دو بیمار به کرونا ویروس مبتلا هستند.

 

قدرت اخوان اکبری اظهار کرد: ۲۸ بیمار مشکوک به کرونا ویروس در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند.

 

وی افزود: از ۹ نمونه آزمایش ارسالی به تهران جهت مشخص شدن وضعیت بیماران مشکوک به کرونا؛ شش نمونه آزمایشی منفی و فقط دو بیمار به کرونا ویروس مبتلا هستند و جواب آزمایش یک نمونه دیگر در روزهای آینده مشخص می‌شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل که در بخش خبری صدا و سیمای مرکز اردبیل سخن می‌گفت، تصریح کرد: دو بیمار مبتلا به کرونا ویروس دارای بیماری زمینه‌ای تومور مغزی و بیماری پوستی بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر پزشکان هستند.

 

اخوان اکبری گفت: خوشبختانه با بهبودی نسبی وضیعت دو بیمار بستری، از بخش ویژه به دیگر بخش‌ها منتقل شدند.

 

بستری ۴۳۲ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم 

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تاکنون ۴۳۲ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم بستری شده‌اند.

 

علی ابرازه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه تاکنون ۴۳۲ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم بستری شده‌اند، اظهار کرد: تا ساعت ۱۶ امروز هفتم اسفندماه ۴۹ نفر از بستری شدگان مشکوک به کرونا مرخص شده‌اند.

 

وی با تاکید بر اینکه سه بیمارستان کامکار، فرقانی و امام رضا (ع) برای بستری بیماران مربوط به ویروس کرونا در نظر گرفته شده است، افزود: حدود ۵۰ هزار بسته بهداشتی اهدایی وزارت بهداشت به مردم قم نیز توزیع شده که ۱۰۰ هزار بسته دیگر نیز امشب توزیع می‌شود.

 

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین از توزیع ۶۵۰ هزار ماسک در داروخانه ها خبر داد و گفت: دستگاه تولید ماسک خریداری شده و در حال نصب است و روزانه ۲۰۰ هزار ماسک تولید می‌کند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------