پرداخت غرامت دستمزد بیمه‌شدگانی که به علت کرونا قادر به کارنیستند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,بیمه‌شدگان
سرپرست اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی خبر داد: طبق قانون تامین اجتماعی، بیمارانی که موقتاً قادر به اشتغال نیستند، غرامت دستمزد ایام بیماری دریافت می کنند. 

به گزارش مهر، مهدی شکوری با اشاره به اینکه تعهدات بیمه‌ای و درمانی در قبال بازنشستگان، بیمه شدگان و مستمری بگیران از سوی تأمین اجتماعی در شرایط بحرانی فعلی ارائه می‌گردد، اظهار کرد: در تنگنای پیش آمده ضمن آرزوی سپری شدن هرچه زودتر این شرایط، تمهیداتی را از سوی مدیران ارشد سازمان در نظر گرفتیم. بسیاری فرم‌هایی که در قراردادهای ارائه خدمات بیمه‌ای بود، نیازمند ثبت اثر انگشت شخص متقاضی بود و به جهت تبعات خطرناک این کار، این روند حذف شده است.

 

وی گفت: برگزاری جلسات کمیسیون‌های پزشکی برای افراد از کار افتاده و نیازمند به درمان، به لحاظ پرهیز از تجمعات، متوقف شده و همچنین معرفی بیمه شدگان برای معاینات مورد نیاز برای بدو بیمه حذف شده است و به محض ارائه درخواست انعقاد قرارداد با این افراد صورت می‌گیرد و پرداخت بیمه را باید انجام دهند. معاینات نیز به زمان مناسب دیگری موکول خواهد شد.

 

به گفته شکوری، بسیاری بیمه شدگان نیازمند استراحت‌های پزشکی بودند. در این راستا به جای تأیید این استراحت‌ها در شعب مورد اعتماد به منظور پرداخت غرامت دستمزد، این روند حذف شده تا آمد و شد ها کاهش یابد.

 

سرپرست اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به افزایش اعتبار دفاتر بیمه تا پایان فروردین ۹۹ بدون مراجعه مردم به شعب و کارگزاری‌ها، گفت: برای رانندگان نیز که نیازمند مراجعه به سازمان پایانه‌ها بودند، بیمه پردازی بدون اخذ استعلام تا پایان فروردین ماه صورت می‌پذیرد.

 

شکوری همچنین این تسهیلات را برای کارگران ساختمانی قابل اجرا دانست و تصریح کرد: همچنین برای تشویق و ترغیب مخاطبان، خواهش کردیم مردم به سامانه سازمان مراجعه و درخواست‌های خود را به صورت غیر حضوری ارائه دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: به بسیاری بیماران عزیز مبتلا به ویروس جدید، غرامت دستمزد ایام بیماری پرداخت خواهد شد. این عزیزان که نیازمند استراحت طولانی هستند، موقتاً قادر به اشتغال نیستند و طبق قانون تأمین اجتماعی، غرامت دستمزد ایام بیماری به این عزیزان پرداخت می‌شود. از این رو ضمن حفظ سابقه بیمه این عزیزان، غرامت دستمزد خود را دریافت کرده و وقفه‌ای در بیمه پردازی آنها ایجاد نمی‌شود.

 

سرپرست اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی رقم این غرامت را متناسب با حقوق و مزایای دریافتی تخمین زد و افزود: همچنین در مورد بازنشستگان با سنین بالا که آیا در قید حیات هستند یا ازدواج یا اشتغال جدید داشته اند، هر ساله پیامکی ارسال می‌کردیم تا وضعیت این افراد کنترل شود که این روند نیز تا پایان تیر ماه متوقف شده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی