مشاور وزیر بهداشت؛ فاصله گذاری رعایت نشود شاهد جهش انتشار ویروس خواهیم بود اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,مشاور وزیر بهداشت
مشاور وزیر بهداشت، با اشاره به فعالیت برخی اصناف و افزایش ترددها، از مردم خواست همچنان توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.

به گزارش مهر، محمد آسایی، در گفتگوی «تیتر امشب» شبکه خبر، با بیان اینکه بهترین راهکار مقابله با ویروس کرونا پویش «در خانه ماندن» است، گفت: قطع زنجیره انتقال و شیوع بیماری کووید ۱۹ به همکاری مردم در اجرای فاصله گذاری اجتماعی هوشمند دارد.

 

مشاور وزیر بهداشت، با بررسی ابعاد اجرای فاصله گذاری اجتماعی هوشمند افزود: روند کاهشی ابتلای به بیماری کووید ۱۹ در کشور گواه این است که ابتلاء کاهش یافته است، اما زنجیره هنوز قطع نشده است.

 

وی از برخی افراد که ملاحظات پزشکی را مراعات نمی‌کنند خواست بیش از این به هشدارهای پزشکی توجه کنند تا زحمات کادر پزشکی که روزها است متحمل زحمات زیادی شده اند، به نتیجه برسد.

 

آسایی با مقایسه آمار چند روز گذشته با آمار مبتلایان روز یکشنبه، افزود: تعداد جان باختگان امروز کاهش یافته و به ۸۷ نفر رسیده است و نتیجه حذف برخی از محدودیت‌ها ۱۴ روز آینده مشخص می‌شود.

 

مشاور وزیر بهداشت، گفت: اگر فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود شاهد جهش انتشار ویروس کرونا خواهیم بود.

 

وی با بررسی پیامدهای اجرا نکردن فاصله گذاری اجتماعی، گفت: کاهش ظرفیت‌های بهداشتی، کاهش توان جسمی و خستگی کادر درمانی، افزایش هزینه‌های درمانی و از کار افتادگی اقتصاد، از جمله نتیجه رعایت نکردنِ پروتکل‌های بهداشتی است.

 

آسایی با بیان اینکه مردم باید هرچه سریع‌تر به زندگی عادی خود برگردند، گفت: سیاست‌های ستاد مقابله با کرونا به زور و اجبار نیست، گفت: دلیلی ندارد که همه کسانی که مجبور به بیرون آمدن از منزل نیستند با کاهش محدودیت‌ها، از خانه خارج شوند. اگر برخی رفتارهای اجتماعی تغییر کند قطعاً ویروس کرونا قابل کنترل است.

 

آسایی افزود: با رعایت موازین و پروتکل‌های بهداشتی، قوانین سخت درباره اصناف باید برداشته شود.

 

مشاور وزیر بهداشت، گفت: کاهش مبتلایان و جان باختگان که امروز شاهد آن هستیم نتیجه آموزش‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اوایل فروردین است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------