X

اخبار پزشکی


زوال عقل,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

نارسایی کلیوی با افزایش خطر زوال عقل مرتبط است

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد بیماری مزمن کلیوی با افزایش خطر زوال عقل مرتبط است. به گزارش مهر به نقل از مدیسن نت، در…

ایمپلنتی که با اضافه وزن مفرط مبارزه می کند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, اضافه وزن
محققان دانشگاهی ایمپلنتی توسعه داده اند که در معده افراد مبتلا به اضافه وزن مفرط قرار می گیرد و اشتهای آنان را کمتر می کند. 

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، بیشتر اوقات به افراد مبتلا به اضافه وزن مفرط توصیه می‌شود برای کاهش وزن جراحی بای پس معده انجام دهند. اما این روش فرایندی تهاجمی است. در همین راستا محققان یک ایمپلنت آزمایشی جدید ابداع کرده‌اند که نتایج استفاده از آن با جراحی بای پس معده مشابه است.

 

این ایمپلنت در دانشگاه «ای اند ام تگزاس» توسعه یافته و در حقیقت دستگاهی شبیه پارو به طول یک سانتیمتر است. لبه این دستگاه انعطاف پذیر و دارای میکرو ال ای دی است. همچنین یک آنتن سیم پیچ و میکرو تراشه مخصوص در قسمت اصلی آن وجود دارد.

 

دستگاه با کمک چنین تجهیزاتی می‌تواند امواج رادیویی دریافت کند که در مرحله بعد به جریان الکتریکی برای روشن کردن ال ای دی‌ها تبدیل می‌شوند.

 

این ایمپلنت طی عمل جراحی در معده فرد و با توجه به انتهای اعصاب واگ نصب می‌شود. این اعصاب به مغز کمک می‌کنند تا با اعضای مختلف بدن از جمله معده ارتباط برقرار کند.

 

هنگامیکه یک فرستنده خارجی سیگنال رادیویی با فرکانسی متناسب را ارسال می‌کند، ایمپلنت مذکور امواج رادیویی را دریافت می‌کند و در نتیجه ال ای دی‌های آن روشن می‌شود. این چراغ‌ها انتهای اعصاب را تحریک می‌کنند و سیگنالی به مغز ارسال می‌کنند که احساس سیری را در فرد به وجود می‌آورد. در نتیجه کاربر احساس گرسنگی نمی‌کند و کمتر غذا می‌خورد.

 

از آنجا که این دستگاه نیروی مورد نیاز خود را از طریق یک منبع خارجی تأمین می‌کند، کوچک‌تر است و بنابراین راحت تر می‌توان آن را در بدن قرار دارد.

 

محققان دانشگاه تگزاس تاکنون این ایمپلنت را به طور موفقیت آمیز روی موش‌ها آزمایش کرده‌اند. کل فرایند آزمایش و تحقیق اکنون در ژورنال «نیچر کامونیکیشنز» منتشر شده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------