X

اخبار پزشکی


قلب,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

دستگاهی که از مرگ ناگهانی قلب جلوگیری می کند

گروهی از محققان روسیه دستگاهی ابداع کرده اند که از مرگ ناگهانی قلب جلوگیری می کند. این دستگاه که در خانه نیز استفاده می شود…

زالی: بازگشایی‌ها در تهران با شکیبایی صورت گیرد/ هاشمی:فوتی‌های کرونای تهران به ۲۰ نفر در روز رسید اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, زالی
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت با توجه به شرایط خاص و ناپایدار تهران گفت: تصمیم‌گیری در خصوص کاهش محدودیت ها و بازگشایی ها باید با شکیبایی صورت گیرد و در صورت ایجاد تغییرات فزاینده شاهد بازگشت مجدد محدودیت ها خواهیم بود. 

 به گزارش ایرنا، علیرضا زالی افزود: هر گونه شتابزدگی، نبود نظارت و تغییر در وضعیت پرشتاب و ریتم فعالیت جدید شهری می تواند باعث بروز مشکلات شود. بنابراین با توجه به شرایط خاص تهران باید با شکیبایی درخصوص کاهش محدودیت ها و بازگشایی ها تصمیم گیری کنیم.

 

وی شرایط تهران را شکننده، بی ثبات و ناپایدار بیان کرد و گفت: با  ‌تلاش شهروندان در هفته گذشته شاهد تغییرات شگرفی در وضعیت بیماری کرونا در تهران بودیم، اما به دلیل ناپایداری و شرایط خاص تهران ممکن است هر لحظه با تغییرات جدیدی در پایتخت روبرو شویم.

 

زالی با اشاره به آمار ۲۴ ساعت گذشته وضعیت بستری بیماران کرونایی در بیمارستان ها اظهار داشت: روز گذشته ۲۹۷ بیمار جدید با تشخیص کرونا در بیمارستان‌های استان تهران بستری شدند که از این تعداد ۱۱۰ بیمار در بخش‌های ویژه تحت مراقبت قرار گرفتند.

 

زالی گفت: در حال حاضر مجموع هزار و ۸۹۲ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان تهران بستری هستند که ۸۰۰ نفر آنان در بخش‌های ویژه بستری تحت مراقبت قرار دارند.

 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، شرایط تهران را ناپایدار برشمرد و یادآور شد که در صورت ایجاد تغییرات فزاینده مجددا  شاهد بازگشت محدودیت ها خواهیم بود.

 

وی یادآور شد: وزارت بهداشت همواره تاکید دارد هرگونه تغییر در اعمال محدودیت ها باید با یک شتاب منطقی تر و پرهیز از عجله انجام شود. برای تصمیم گیری درخصوص اعمال محدودیت ها در تهران قرار شده است وضعیت شاخص ها در طول هفته جاری در انتهای هر روز مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و قبل از پایان هفته اطلاعات دقیق و تفصیلی را به وزارت بهداشت منعکس کنیم تا در مورد هفته آتی تصمیم های مقتضی صورت گیرد.

 

 فوتی‌های کرونای تهران به ۲۰ نفر در روز رسید

رئیس شورای شهر تهران گفت: با توجه به شرایط شهر تهران و زرد شدن وضعیت، تعداد فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا به ۲۰ نفر در روز رسیده است.

 

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, زالی

به گزارش تسنیم، محسن هاشمی در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به کاهش تعداد فوتی‌ها ناشی از کرونا اظهار کرد: امیدواریم این فرآیند ادامه پیدا کند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرایط بهتری فراهم شود.

 

وی با اشاره به وضعیت زرد تهران گفت: خوشبختانه با اعمال محدودیت‌ها و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان تهران تعداد فوتی‌ها ناشی از ویروس کرونا در پایتخت کاهش پیدا کرده است.

 

هاشمی تصریح کرد: در همین زمینه تعداد فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در تهران، به ۲۰ نفر در روز رسیده است و امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل‌ها تعداد این فوتی‌ها در آینده نیز کاهش پیدا کند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------