X

سازمان نظام پزشکی: زمان طلایی واکسیناسیون کرونا را از دست ندهیم/ تزریق واکسن ایرانی کرونا به گروه چهارم از دوشنبه اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,واکسن کرونا
سازمان نظام پزشکی اعلام کرد: پیگیر خرید واکسن کرونای دارای مجوزهای بین المللی هستیم،رئیس جمهوری نیز اعلام کرد، همه تلاش ها برای خرید واکسن انجام شود.

به گزارش ایرنا، سازمان نظام پزشکی روز شنبه در توئیتر اعلام کرد: پیگیر خرید واکسن کرونا معتبر دارای مجوزهای بین المللی هستیم و تمام تلاشمان برای خرید حداکثر دوز ممکن در کوتاهترین زمان ممکن را انجام خواهیم داد. ریاست جمهوری در پاسخ به نامه سازمان نظام پزشکی نوشت: همه تلاش ها برای خرید واکسن انجام شود.

 

در تصویر ضمیمه این مطلب سازمان نظام پزشکی در توئیتر، نامه محمود واعظی به وزیر بهداشت، وزیر کشور و رئیس بانک مرکزی پیوست شده است.

 

محمود واعظی در این نامه نوشت: نامه سازمان نظام پزشکی درباره ضرورت تامین واکسن مورد نیاز جامعه و اعلام آمادگی برای تهیه و توزیع واکسن به استحضار رئیس جمهوری رسید، پی نوشت فرمودند: «اولویت اول دولت در مساله کرونا در شرایط فعلی تهیه فوری واکسن از خارج و شروع سریع واکسیناسیون طبق برنامه سند مصوب ستاد ملی کروناست که علاوه بر اقدامات در چارچوب کوواکس انجام شده است. ضروری است همه تلاش ها برای خرید واکسن انجام شود. البته همزمان برای تولید و اکسن داخلی نیز کمک ها ادامه یابد.»

 

تزریق واکسن ایرانی کرونا به گروه چهارم از دوشنبه

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: طبق جلسه‌ای که امروز ۷ صبح با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی داشتیم، می‌توانیم تزریق گروه بعدی را آغاز کنیم.

 

دکتر حامد حسینی مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با مهر: با اشاره به آخرین بررسی وزارت بهداشت به وضعیت تست انسانی واکسن ایرانی کرونا گفت: طبق جلسه‌ای که امروز ۷ صبح با وزارت بهداشت داشتیم و نامه کتبی آن هم تا دقایقی دیگر دریافت می‌شود، می‌توانیم تزریق گروه بعدی را آغاز کنیم.

 

وی تاکید کرد: از این رو می‌توانیم به ۷ داوطلب دیگر تزریق واکسن ایرانی کرونا را داشته باشیم. در واقع مجوز تزریق واکسن ایرانی کرونا به ۷ نفر دیگر از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شد.

 

به گفته وی، به احتمال زیاد روز دوشنبه ۳۰ دی ماه به گروه چهارم که ۷ نفر هستند تزریق واکسن را خواهیم داشت.

 

مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا ادامه داد: با توجه به اینکه نتایج آزمایش به خوبی پیش رفته ما می‌توانیم از این مرحله به بعد دوز ۵ میکروگرم را داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه تاکنون افراد ۳ میکرو گرم و پلاسبو دریافت کردند، گفت: اما از این مرحله به بعد ۵ میکرو گرم هم به این تست اضافه می‌شود.

 

به گفته حسینی یعنی هر یک از داوطلبان که از الان به بعد وارد مطالعه می‌شوند ممکن است که ۳میکروگرم، ۵ میکروگرم یا پلاسبو دریافت کند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی