X

پیامک ثبت‌نام سالمندان برای واکسن کرونا جعلی است واکسن آسترازنکا به افراد زیر ۵٠ سال تزریق نشود واکسن کرونا ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت:پیام کوتاه ارسالی به بعضی شهروندان برای ثبت درخواست واکسن، ساختگی است و صحت ندارد. 

به گزارش مهر، جعفر صادق تبریزی افزود:آدرس این پیامک شبکه بهداشت و درمان دانشگاه ایران است، اما لینک داده شده در پیامک سامانه سیب است و چنین سامانه ای جعلی است.

 

تبریزی گفت:همکاران ما در حال پیگیری هستند تا معلوم شود از چه جایی این پیام کوتاه ارسال شده است.

 

وی با بیان اینکه مشخصات اغلب سالمندان در پرونده الکترونیک سلامت وجود دارد و طبق آن زمان واکسیناسیون را از طریق پایگاه های سلامت شهر و روستا اطلاع می دهیم، ادامه داد :زمانبندی دقیق واکسیناسیون سالمندان طبق سند ملی واکسیناسیون خواهد بود و افردی که اصلاً در پرونده الکترونیک سلامت ثبت نیستند هم با مراجعه به مراکز بهداشت می توانند در فاز دوم واکسیناسیون قرار گیرند.

 

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت:فاز اول واکسیناسیون کرونا مربوط به کادر درمان در روزهای آینده پایان می یابد و بعد از آن به محض تامین واکسن، فاز دوم که شامل سالمندان است، آغاز می شود.

 

وی تاکید کرد:هیچ تشکیل پرونده ای در شرایط فعلی نیاز به ثبت نام اینترنتی ندارد و هیچ لینکی برای ثبت نام و پرداخت هزینه صحت ندارد.

 

واکسن آسترازنکا ترجیحا به افراد زیر ۵٠ سال تزریق نشود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد مقابله با کرونا ضمن تکذیب خبر ممنوعیت تزریق واکسن آسترازنکا به افراد زیر ۵٠ سال بیان کرد :افراد بالای ۵٠ سال واکسن آسترازنکا دریافت خواهند کرد و هیچ منع مصرفی در هیچ گروهی سنی برای تزریق واکسن آسترازنکا وجود ندارد و همه افراد میتوانند این واکسن را تزریق کرد.

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود :اگر افراد زیر ۵٠ سال بودند و واکسن دیگری در دسترس بود، می توان واکسن دیگری به کادر بهداشت و درمان تزریق کرد به دلیل آن که در مواردی مشاهده شده است برخی از کادر بهداشت و درمان به علت دلنگرانی از طریق ممانعت می کنند و برای حفظ حرمت مدافعان سلامت در صورت در دسترس بودن واکسن دیگر می توان برای افراد زیر ۵٠ سال واکسن دیگری تزریق کرد.

 

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا بیان کرد :اگر کادر بهداشت و درمان علاقه مند بودند تا واکسن ایرانی تزریق کنند باید صبر کنند تا طی چند ماه آینده واکسن ایرانی به مرحله تولید و تزریق عمومی برسد و تاکید می کنم که هیچ منع مصرفی برای تزریق واکسن آسترازنکا وجود ندارد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------