انفجار سلول‌های سرطانی با چربی سالمسلول‌های سرطانی,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
در حال حاضر، اسیدهای چرب امگا ۳ در میان افرادی که به دنبال روش‌هایی برای بهبود سلامت قلب خود هستند، محبوب شده است اما نتایج تحقیق جدید نشان می‌دهد که این مواد شیمیایی ممکن است ماده اصلی برای از بین بردن تومورهای سرطانی باشند.

 به  گزارش  ایسنا  به نقل از نیوز، محققان دریافتند، اسیدهای چرب که معمولا در ماهی‌ها یافت می‌شوند، سلول‌های سرطانی را مسموم کرده و باعث انفجار آنها می‌شوند.

 

DHA  یا دوکوزاهگزانوئیک اسید ازجمله اسیدهای چرب امگا ۳ است که می‌تواند رشد تومورها را آهسته کند. محققان کشف کردند که مقدار توصیه شده ۲۵۰ میلی‌گرم در روز است اما تقریبا نیمی از وعده غذایی دریایی کمتر از ۵۰ میلی‌گرم در روز نیز فوایدی در مبارزه با بیماری نشان می‌دهد.

 

محققان بیان کردند که روغن ماهی، با اکسیداسیون سلول‌های تومور را غرق می‌کند و منجر به مرگ سلول می‌شود. آنان توانستند با استفاده از یک مهارکننده متابولیسم لیپید این تاثیر را بیشتر تقویت و امید جدیدی را برای مبارزه و کاهش سرعت سرطان در سراسر جهان ایجاد کنند.

 

سلول‌های سرطانی,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

در سطح جهان، تقریبا از هر ۶ مورد مرگ سالانه  یک مورد سرطان است. در سال ۲۰۲۰، پزشکان حدود ۱۹.۳ میلیون مورد جدید سرطان تشخیص دادند و تقریبا ۱۰ میلیون نفر بر اثر بیماری فوت کردند. سرطان پستان زنان به‌عنوان رایج‌ترین نوع سرطان تشخیص داده می‌شود. بااین‌وجود، محققان معتقدند، کمتر از یک نفر از هر پنج نفر، مقدار توصیه شده روزانه اسیدهای چرب امگا ۳ را مصرف می‌کنند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------