نمکی: واکسینه شدن جمعیت هدف تا پاییز| کمیسیون بهداشت مجلس: تا پایان شهریور ۵۰ میلیون نفر واکسینه می‌شوند نمکی,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: بعد از تزریق واکسن به بیماران خاص، واکسیناسیون بقیه گروه ها آغاز شده و تا پایان پاییز کل جمعیت هدف واکسینه خواهند شد. 

به گزارش مهر، سعید نمکی ظهر دوشنبه در ستاد کرونای گلستان اظهار کرد: به دلیل کارشکنی‌های دشمنان ورود واکسن به گلستان با متوقف شد و بعد از اینکه ما اعلام کردیم به تکنولوژی واکسن رسیدیم، آنها اعلام کردند که به دیگران اجازه صادرات واکسن به ایران را خواهند داد.

 

وزیر بهداشت و درمان افزود: در حالی که آنها در اوج تحریم‌ها و برای فروپاشی ایران برنامه‌ریزی کرده بودند هم‌اکنون اعلام می‌کنند که واکسن به ما می‌دهند و در حالی که ما جزو هشت کشوری در دنیا هستیم که واکسن می‌سازیم.

 

وی بیان کرد: ما چه از کشورهای دوست و چه کشورهای دشمن برای حفظ جان مردم درخواست واکسن داشتیم این بود ولی حتی کسانی که دوست ما بودند هم بیان کردند که با چند واسطه حاضر هستند به ما واکسن کرونا بدهند.

 

نمکی با اشاره به موج چهارم کرونا در کشور گفت: پیک چهارم با ویروس انگلیسی آغاز شد که قدرت سرایت و و مرگ و میر بیشتری داشت و حتی نظام انگلیس را هم به زانو درآورده بود و ایران اسلامی تحریم زده توانست این ویروس را مدیریت کند و در هیچ بیمارستانی هیچ بیماری سرگردان و آواره نشد و حتی به دلایل شرایط سنی کسی از دستگاه محروم نشد.

 

طبق گفته وزیر بهداشت و درمان ۲۵ هزار افغانی هم در کشور مرود معالجه رایگان قرار گرفتند.

 

نمکی بیان کرد: در پیک چهارم، روزانه، ۲۵۰ هزار بیمار کرونایی به ما مراجعه می‌کردند و میزان بستری‌ها دو برابر پیک قبلی شد اما با طراحی یک مدل از بستری بیماران جلوگیری شد و زمانی که سر ریز بیمارستان‌ها کم شود مرگ و میر هم کاهش می‌یابد.

 

وی گفت: انتظار داشتیم در پیک چهارم مرگ و میر دو برابر شود اما به نصف رسید و ۳۲ هزار نفر مرگ کاهش پیدا کرد.

 

نمکی با شااره به اقدامات زمان کرونا، بیان کرد: در اوج تحریم‌ها توانستیم تخت‌های آی سی یو را دو برابر کنیم، بیش از ۱۸۰ سی تی اسکن، پنج هزار و ۵۰۰ دستگاه کمک تنفسی، ۴۷۰ اکسیژن ساز به ظرفیت بیمارستان‌های کشور اضافه شد و حتی یک بیمار کرونایی در پشت در بیمارستان فوت نکرد و بیمار غیر کرونایی هم آواره نشد.

 

وزیر بهداشت و درمان گفت: در توسعه زیرساخت‌ها امسال ۱۴ هزار تخت بیمارستانی یه ظرفیت مراکز درمانی کشور اضافه می‌شود که بی این رقم در تاریخ ایران بی سابقه است.

 

وی متذکر شد: هم اکنون به پدیده‌ای رسیده‌ایم که باید تولید واکسن کووید ۱۹ را جشن بگیریم و علاوه بر تأمین نیاز داخلی می‌توانیم از زمستان صادرکننده واکسن هم باشیم.

 

نمکی ادامه داد: بعد از تزریق واکسن به بیماران خاص، واکسیناسیون بقیه گروه‌ها آغاز شده و تا پایان پاییز کل جمعیت هدف واکسینه می‌شود.

 

یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس:تا پایان شهریور ۵۰ میلیون نفر واکسینه می‌شوند

 

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: طبق وعده‌ای که شرکت‌های داخلی تولید واکسن کرونا داده‌اند تا پایان شهریور ۵۰ میلیون نفر در کشور واکسینه می‌شوند. 

 

پروین صالحی در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت واکسیناسیون در کشور، اظهار کرد: بر اساس قول‌هایی که شرکت‌های داخلی تولید واکسن مانند بنیاد برکت، شرکت رازی و پاستور داده‌اند باید تا پایان شهریور ۵۰ میلیون نفر واکسینه شوند و این خوش‌بینی وجود دارد که حتی زودتر از دی‌ماه تمام گروه‌های سنی واکسن کرونا دریافت کنند.

 

وی با بیان اینکه کارایی واکسن‌های داخلی قابل قبول است، افزود: مطالعات این واکسن‌ها روی مدل‌های حیوانی و انسانی انجام شده و امتحان خود را پس داده‌اند، بنابراین کارایی آنان ثابت شده است و یکی از افتخارات ما این است که محققان و پژوهشگران ایرانی توانسته‌اند واکسن با کیفیت کرونا تولید کنند و امید زیادی به واکسن داخلی و خودکفایی در این زمینه داریم.

 

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: بنیاد برکت فعالیت‌های بسیار تحسین برانگیزی در تولید واکسن کرونا داشته است و بخش پزشکی این بنیاد بسیار فعال است و در بنیاد برکت بحث تخصص و تعهد با هم آمیخته شده‌اند. این بنیاد بخش اجرایی حساب ۱۰۰ امام(ره) است و در بخش‌های مختلف پزشکی، صنعتی و اقتصادی فعالیت‌های بسیار خوبی در جهت توسعه کشور انجام می‌دهد و واکسن تولیدی بنیاد برکت نیز از کیفیت خوبی برخوردار است.

 

صالحی با بیان اینکه وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: درست است که آمار مبتلایان و فوتی‌ها کاهش پیدا کرده است، اما این موضوع نباید مردم را دچار خوش خیالی کند، چرا که کرونا همچنان جولان می‌دهد و بهترین راه برای مبارزه با این ویروس رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی است تا به تدریج همه گروه‌های سنی واکسن دریافت کنند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------