آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,روحانی

روحانی: تحریم آمریکا مانند کرونا، ترسش بیشتر از واقعیت آن است

رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم آمریکا مانند ویروس کرونا است که ترس و وحشت آن بیشتر از واقعیت آن است، گفت: انتظار از اتحادیه اروپا این است…


جعفرزاده‌ایمن‌آبادی: عارف به هشدارهای فراکسیون امید توجهی نکرداخبار,اخبار سیاسی,جعفرزاده‌ایمن‌آبادی

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به انتخابات هیات رئیسه مجلس می‌گوید: افرادی که باعث پایین آمدن علی مطهری از هیات رییسه شدند، پشیمان خواهند شد زیرا او من‌بعد آزادانه و قوی‌تر از حقوق مردم دفاع خواهد کرد.

روز گذشته انتخابات سال چهارم هیات رییسه مجلس دهم برگزار شد و علی لاریجانی توانست برای دوازدهمین سال متوالی کرسی ریاست مجلس را تصاحب کند.

 

تنها تفاوت رای‌گیری امسال با انتخابات سال گذشته این بود که عبدالرضا مصری از فراکسیون ولایی موفق شد کرسی نواب دوم هیات رییسه مجلس را از علی مطهری که عضو فراکسیون امید است، بگیرد.

 

بسیاری بر این باورند که اگر عارف در انتخابات رییسه در مقابل لاریجانی ظاهر نمی‌شد کرسی علی مطهری حفظ می‌شد و این یک اشتباه استراتژیکی بود که فراکسیون امید به آن دچار شد.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نایب رییس فراکسیون مستقلین به رویداد۲۴ گفته تغییرات در ترکیب هیات رییسه مجلس یک امر طبیعی است. برخی از افراد همیشه به روش و منش فراکسیون مستقلین ایراد می‌گیرند در حالی که خوب است این افراد بدانند که کنگره آمریکا هم فراکسیونی به نام مستقلین دارد. قرار نیست حتماً افراد در مجلس زیر یکی از دو پرچم جریان‌های سیاسی باشند.

 

وی افزود: فراکسیون مستقلین از همان بدو امر کارش مشخص بود. از این‌رو برای انتخابات سال آخر هیات رییسه مجلس همه راه‌ها را رفتیم تا بتوانیم با فراکسیون امید ائتلاف کنیم. کاملاً روشن بود که اگر فراکسیون امید همه توان خود را برای تصاحب ریاست مجلس خرج کند، دیگر کاندیداهای آن‌ها هم آسیب خواهند دید. اصولگرایان یا همان فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس این موضوع را تمام و کمال درک کردند و به جای تمرکز بر کرسی ریاست مجلس روی به تصاحب دیگر کرسی‌های هیات رییسه آوردند.

 

نماینده رشت تصریح کرد: به هر تقدیر انتخابات هیات رییسه مجلس برگزار شد و پیش بینی ما هم درست از آب درآمد و علی مطهری یکی از کاندیداهای فراکسیون امید که سه سال نواب دوم هیات رییسه مجلس بود نتوانست رای لازم را برای این سمت کسب کند. انصافاً فراکسیون مستقلین پیش از شروع انتخابات خیلی تلاش کرد که چنین اتفاقی نیفتد ولی با رویکردی که فراکسیون امید در پیش گرفت این اتفاق به واقعیت تبدیل شد. البته موضوع دیگر که به این اتفاق کمک کرد تشکیلاتی کار کردن فراکسیون نمایندگان ولایی بود و ما دیدیم که چطور آن‌ها تا لحظه آخر روی افرادی که رای‌شان متزلزل بود کار کردند که در نهایت منجر به رای‌آوری آقای مصری شد.

 

جعفرزاده در ادامه گفت: آقای لاریجانی یکی از افراد لیست امید برای راهیابی به مجلس دهم بود و ای کاش فراکسیون امید از همان شروع مجلس طوری عمل می‌کردند که آقای لاریجانی در طرف مقابل آن‌ها قرار نمی‌گرفت. اکنون باید پرسید مواضع آقای عارف به نفع چه گروهی رقم خورد؟ غیر از این است که اکنون آقای لاریجانی به اصولگرایان بدهکار است؟

 

این عضو فراکسیون مستقلین مجلس در پاسخ به اینکه آیا شکست عارف و مطهری به انتقال پیام آن‌ها به جامعه که ما در مجلس اکثریت نیستیم کمک خواهد کرد؟ گفت: من این حرف را قبول ندارم زیرا با فیلتر شورای نگهبان هیچ وقت اصلاح طلبان نمی‌توانند اکثریت مجلس شوند. پس اگر حرفشان این است دیگر نباید برای ورود به مجلس تلاش کنند. مردم اگر یک نفر را هم به مجلس بفرستند از آن یک نفر توقع پاسخگویی دارند و نمی‌شود با بیان اینکه ما در اقلیت هستیم از پاسخگویی فرار کنند.

 

جعفرزاده افزود: در جلسه فراکسیون امید آقای تابش، تاجگردون و مطهری به آقای عارف تذکر داده بودند که آمدنش به صحنه هزینه‌هایی برای فراکسیون دارد اما گوش شنوایی برای عمل به این دغدغه‌ها نبود. آقای عارف در فراکسیون امید سخنرانی و سپس برای حضور در کرسی ریاست مجلس اعلام آمادگی کرد و این موضوع را به رای گذاشتند در حالی که بهتر بود آقای عارف از اعضای فراکسیون خود می‌پرسیدند که اگر من برای رقابت در این کرسی کاندیدا شوم رای خواهم آورد یا نه؟

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: من با اینکه عضو فراکسیون مستقلین هستم اما به آقایان پزشکیان و مطهری رای دادم. آقای مطهری همیشه برای من یک الگو بوده و من به حریت و آزادگی آقای علی مطهری هم افتخار می‌کنم و هم غبطه می‌خورم و ای کاش در مجلس چهار، پنج نفر دیگر مثل آقای مطهری حضور داشتند. آقای مطهری هیچ وقت به اینکه آیا دور بعد هم در مجلس باشد یا نه یا اینکه اظهارنظرهایش باعث ردصلاحیتش شود فکر نکرده و هر کجا احساس کرده حق است حرفش را بدون لکنت گفته است. اینکه آقای مطهری از پایین مجلس به هیات رییسه برود یا از هیات رییسه به پایین بیاید نه چیزی به او اضافه می‌کند و نه چیزی از او کم می‌کند.

 

وی خاطرنشان کرد: من ضمن اینکه از عدم راهیابی آقای مطهری به هیات رییسه ناراحتم اما باید بگویم شاید پایین آمدن ایشان سبب خیر هم شود زیرا زمانی که او در جایگاه هیات رییسه حضور داشت با معذوریت‌هایی روبرو بود و حتی در این خصوص فشارهایی هم از سوی آقای لاریجانی به ایشان وارد می‌شد که در این جایگاه یکسری ملاحظاتی رعایت شود. تصور من بر این است که در ادامه، افرادی که باعث پایین آمدن علی مطهری از هیات رییسه شدند، پشیمان خواهند شد زیرا او از این به بعد آزادانه و قوی‌تر از حقوق مردم دفاع خواهد کرد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------