آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , بیت‌کوین

فرهنگی: موضوع بیت‌کوین جدی گرفته شود

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی فاصله بین پایین‌ترین و بالاترین طبقات را آزاردهنده و خلاف عدالت دانست. به گزارش ایسنا، محمد حسین…


نماینده مجلس: گرانی‌ها مردم را کلافه کرده استاخبار,اخبار سیاسی,ابوالفضل ابوترابی
یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که گرانی‌ها مردم را کلافه کرده است.

به گزارش ایسنا، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: در حال حاضر  کرونا ویروس تمام  کشورها را تحت تاثیر قرار داده رشد جهانی را کند کرده و به تبع به کشور ما نیز میلیاردها هزار تومان ضرر وارد کرده است که البته در این میان یک وحدت و همدلی به دلیل دستور مقام معظم رهبری به نیروهای مسلح به وجود آمد.

 

وی با بیان این که مردم به میدان آمده و تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کرده‌اند؛ به طوری که ظرف کمتر از دو ماه تولید ماسک به هشت برابر رسید افزود: در تولید کیت تشخیص کرونا به خودکفایی  حتی به صادرات رسیدیم. در دستگاه مهم آی سی یو به خودکفایی رسیدیم و این بار هم در موضوع کرونا ویروس مانند جنگ تحمیلی که یکی با مال خود و یکی با پشت جبهه و یکی در خط مقدم جانفشانی کردند به خدمت پرداختند.

 

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در طلیعه سال 99 شعار سال یعنی جهش تولید در مقابل بیماری کرونا با نقش آفرینی مردم ظرف کمتر از دو ماه محقق شد. این موضوع نشان داد پس اگر به مردم میدان داده شود و موانع را از سر راه تولید کنندگان برداریم می‌توانیم در کشور جهش تولید داشته باشیم. ما می‌توانیم امسال که به واسطه کاهش قیمت نفت  خام و احتمال عدم تحقق مالیات‌ها سال سختی را به فرصت تبدیل کنیم چرا که تنها نسخه شفابخش همین شعار سال یعنی جهش تولید است. به همین دلیل دولت باید موانع را از جلوی پای تولید کننده بردارد.

 

وی در پایان اضافه کرد: عدم توجه به قوانین مجلس یک دیگر  از موضوعات مورد توجه است. موضوع هم ترازی حقوق بازنشستگان و تامین اجتماعی در سال 98 و افزایش حقوق در سال پیش که باید به صورت پلکانی انجام می‌شد یکی از همین موضوعات است یعنی افرادی با درآمد بالاتر باید افزایش کمتری می‌داشتند و افراد با حقوق کمتر افزایش بیشتر برای دولت عکس آن را انجام داد. گرانی بدون نظارت مردم را کلافه کرده است دولت دست روی دست گذاشته و اقدامی نمی‌کند. اشتباهات بسیار بزرگ در تفسیر قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان باعث شد که علیرغم امید جوانان به بازنشسته شدن بسیاری از کارمندان این امید به ناامیدی تبدیل شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------