آخرین اخبار سیاسی


نادران,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

انتقادات شدیدالحن نادران از دولت رئیسی/ در جلسه غیرعلنی مجلس چه گذشت؟

در جلسه امروز دولت و مجلس سه تن از اعضای کابینه و چهار نفر از روسای کمیسیون ها، طی سخنانی به بیان دیدگاه دیدگاه و نظرات پرداختند. به گزارش…

وقتی رستم قاسمی آب را از «سرچشمه» گل آلود کرد/ مجازات جعل لوگو توسط نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم چیست؟رستم قاسمی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
رستم قاسمی، وزیر نفت دولت احمدی نژاد که مدت هاست همه وقت و امکاناتش را در جهت معرفی عملکردش در حوزه نفت و اصلح بودن در اداره امور کشور به کار گرفته بود روز سه شنبه رسماً از سالن سرچشمه اعلام نامزدی کرد.

به گزارش دیده بان ایران، طی سال های گذشته عناوین خبری همچون «دستگیری عامل جعل آرم و لوگوی کانال خبری صدا و سیما» «دستگیری اعضای باند جعل مهر و آرم نهاد ریاست جمهوری» و صدها مورد دیگر از این دست، در رسانه ها بازتاب داده شده است و با عاملین آن احتمالاً برخورد شده است.

 

اما عنوانی که روز گذشته توسط خبرنگاران برخی از خبرگزاری های اصولگرا در شبکه اجتماعی توییتر فاش شد از آن دست مطالبی است که جزءاتفاقات جالب در کشور ما شمرده می شود.

 

رستم قاسمی، وزیر نفت دولت احمدی نژاد که مدت هاست همه وقت و امکاناتش را در جهت معرفی عملکردش در حوزه نفت و اصلح بودن در اداره امور کشور به کار گرفته بود روز سه شنبه رسماً از سالن سرچشمه اعلام نامزدی کرد.

 

روزی که در مقابل ده ها میکروفن رسانه های مختلف بیانیه انتخاباتی اش را خواند و گفت: "امروز حل مشکلات کشور با مماشات و کلمات نخ نما شده ای مانند اصلاح امور و امثالهم حل نخواهدشد."

 

نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 روز سه شنبه در حالی مقابل میکروفن های رنگارنگ خبرگزاری ها قرار گرفته بود که ظاهراً خبرنگاران این رسانه ها در نشست خبری حضور نداشتند و تیم رسانه ای آقای قاسمی لوگوی این خبرگزاری ها را بدون اطلاع صاحبان رسانه جعل کرده بودند.

 

به عنوان نمونه خبرنگار خبرگزاری مهر با انتشار توییتی درباره این مطلب می نویسد: لااقل بیشتر دقت می کردید و بهتر جعل می کردید چون لوگوی خبرگزاری مهر قرمز است نه زرد."

 

یا خبرنگار میزان نوشت که اگر دعوت می کردید ما می آمدیم و زحمت جعل لوگو را هم نمی کشیدید. خبرنگار خبرگزاری راه دانا هم همین مطلب را در توییتر خود بازتاب داده است.

 

نکته جالب در این بین انتقاد خبرگزاری هایی است که همسو با جریان رستم قاسمی بوده و اساساً دلیلی برای جعل لوگو وجود نداشت و تیم مشاوران آقای قاسمی می توانستند به راحتی این افراد را به نشست خبری دعوت کنند.

 

از طرفی دیگر در همین نشست اعلام کاندیداتوری رستم قاسمی که با عنوان «ایران در تراز ایران» برگزار شد لوگوی خبرگزاری های ایرانی- خارجی مانند"هسپیان-الحیاه-العالم-پرس تی وی- آر تی و 20 خبرگزاری دیگر هم در تصاویر دیده می شوند که معلوم نیست خبرنگاران این رسانه ها در نشست خبری حضور داشته اند یا خیر؟

 

طبق ماده ی 529 قانون مجازات اسلامی «تعزیرات» چنین تصریح  می دارد:

«هر کس مهر یا منگنه یا علامت یکی از شرکت های غیر دولتی را که مطابق قانون تشکیل شده است یا یکی از تجارتخانه ها را جعل کند یا با علم به جعل استعمال نماید، علاوه بر جبران خسارت وارده به حبس از سه ماه تا دو سال محکوم خواهد شد.»

 

همچنین اگر فردی بدون اجازه لوگویی شیه به یک لوگوی دیگر  را طراحی و استفاده نماید و دادگاه تشخیص دهد که آن فرد مرتکب تخلف شده است، شخص جاعل مجبور به پرداخت غرامت یا جریمه می شود.

 

حال باید منتظر ماند و دید که آیا طبق معمول تیم رسانه ای آقای قاسمی رسانه ها و شبکه های اجتماعی را به دروغ پردازی و بازی در زمین دشمن متهم می کنند و یا اینکه این اتهامات را که از سوی دوستان خودشان مطرح شده است را گردن می گیرند.

 

رستم قاسمی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------