آخرین اخبار سیاسی


اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

تکذیب نقل‌قول منتسب به قالیباف درباره استیضاح وزرا

برخی کانالها مدعی شدند که رئیس‌مجلس استیضاح وزرا را به صلاح ندانسته و گفته تا فرارسیدن سال جدید هیچ استیضاحی را اعلام وصول نمی‌کنم.…

امام جمعه اصفهان: کشاورزان نباید اعتراضشان را ادامه می‌دادندامام جمعه اصفهان،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: تظاهرات که ادامه پیدا کند، منافقان وارد می‌شوند، زیرا ما دشمن داخلی و جاسوس داریم که به دنبال فرصت هستند.

به گزارش ایمنا، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد امروز (جمعه پنجم آذرماه) در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان به صفات مؤمن اشاره و اظهار کرد: نخستین صفت مؤمن خشوع در نماز و دومین صفت وی، پرهیز از کار بیهوده است.

 

وی با اشاره به دیگر صفات فرد مؤمن، خاطرنشان کرد: مؤمن کسی است که زکات می‌پردازد و دامنش را پاک نگه می‌دارد و نخستین اقدام در این راستا، نگاه نکردن به نامحرم است.

 

طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه خداوند در سوره نور می‌فرماید: به مردان و زنان مؤمن بگو چشمان خود را از نامحرم بپوشند، عنوان کرد: یکی از واجبات عبادی ما پاکدامنی است، نگاه به نامحرم زنای چشم است، لذا بر مردان و زنان واجب شده دامن خود را از گناه حفظ کنند.

 

وی ادامه داد: در روایتی از رسول خدا (ص) آمده است، تمام تقوا در دو جمله خلاصه می‌شود، اول اینکه مؤمن دستورات دین را یاد بگیرد و بعد از آن به دستورات دین عمل کند.

 

وی گفت: روز قیامت بیشتر خسارت متوجه کسانی است که دستورات دین را می‌دانستند اما به آن عمل نکردند؛ از خدا می‌خواهم که توفیق به همه ما بدهد تا دستورات دینی را یاد بگیریم و به آن عمل کنیم.

 

امام جمعه اصفهان با گرامیداشت روز بسیج، ادامه داد: امام (ره) فرمودند ما باید ارتش ۲۰ میلیونی داشته باشیم و هرکس توان رزم دارد باید عضو بسیج شود.

 

طباطبایی‌نژاد به معنای بسیج مستضعفان اشاره و خاطرنشان کرد: بسیج مستضعفان برای مستضعفان قیام می‌کند و آنان که از نظر سیاسی، فکری و مالی ضعیف هستند را حمایت می‌کند.

 

وی با اشاره سخن امام راحل (ره) که فرمودند: بسیج لشگر مخلص خدا است و افتخار من در این دنیا این است که بسیجی هستم، تاکید کرد: بسیجی در مقابل دشمن خارجی می‌ایستد و با مردم خودش مهربان است؛ امام علی (ع) فرمودند انسان مؤمن کسی است که خودش را برای آخرت به زحمت بیندازد، همانطور که بسیجیان از موقع تأسیس بسیج برای ملت به خصوص در دوران دفاع مقدس جان فشانی کردند.

 

طباطبایی‌نژاد گفت: خداوند تأسیس بسیج را به دل امام راحل (ره) انداخت زیرا خداوند به دل مؤمنان الهام می‌کند و به آنان وعده می‌دهد که اگر تقوا پیشه کنند برایشان فرقان قرار می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه مؤمن باید به آنچه که می‌داند عمل کند و در این خصوص آموزش جوانان و نوجوانان اهمیت زیادی دارد و بچه‌ها باید در پایگاه‌های مختلف بسیج آموزش نظامی و اخلاقی ببینند، اظهار کرد: یکی از مهمترین اقدامات در این راستا آموزش جوانان و نوجوانان برای حضور در مسجد و رونق مسجد اهمیت زیادی دارد.

 

طباطبایی‌نژاد با اشاره به هفتم آذرماه، تصریح کرد: در آذر ماه سال ۵۹ نیروی دریایی ایران به دو پایگاه نفتی عراق حمله کرد و دو سوم آن‌ها نابود و پرچم ایران نصب شد، اما نیروهای عراق با تجهیزاتی که به آنان داده شد، حمله کردند و ناوچه پیکان را غرق کردند اما نیروهای ایران تا آخرین لحظه دفاع کردند و شهید شدند.

 

امام جمعه اصفهان به اعتراض کشاورزان اصفهان نیز اشاره کرد و گفت: از اول کشاورزان نباید اعتراض را ادامه می‌دادند همانطور که در اعتراض مردم چهارمحال‌وبختیاری مدیریت شد.

 

طباطبایی‌نژاد با اشاره به پیگیری نماینده کشاورزان در استانداری، ادامه داد: تظاهرات که ادامه پیدا کند، منافقان وارد می‌شوند، زیرا ما دشمن داخلی و جاسوس داریم که به دنبال فرصت هستند.

 

وی از زحمات مسئولان نیز تقدیر کرد و گفت: حل مشکلات زمان می‌برد، نباید عجله کرد که مسائل خیلی زود حل نمی‌شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------