نماینده ولی فقیه در سپاه: برخی کشورهای منطقه برای برقراری ارتباط با ایران التماس می‌کنندنماینده ولی فقیه در سپاه ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
نماینده ولی فقیه در سپاه، نهضت و جهاد همه جانبه تبیین را نیاز امروز جامعه دانست و گفت: تلاش دشمن بر القای یاس و ناامیدی به جامعه متمرکز شده است. 

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش تجلیل از  تعدادی جانبازان سپاه که بمناسبت  گرامیداشت هفته دفاع مقدس در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، اظهار داشت:  تلاش دشمن بر القای یاس و ناامیدی به جامعه متمرکز شده است و هیچ کس بهتر از شما رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس نمی‌تواند جلوی‌ تخریب و هجمه دشمن به انقلاب و دفاع مقدس را بگیرد.

 

حاجی صادقی ادامه داد: آن‌هایی که سال ۱۳۵۷ وارد سپاه شدند برای دفاع  از انقلاب اسلامی آمدند که  عده‌ای از آنها  به شهادت رسیدند.

 

وی ادامه داد: امروز در جهاد تبیینی قرار داریم، زیرا تجربه نشان داده از مهم‌ترین عوامل تضعیف مسلمانان، تحریف است؛ به عنوان مثال با تحریف بود که مسلمانان عصر پیامبر (ص) فرزند ایشان را در عاشورا به شهادت رساندند یا زمانی که حضرت علی (ع) را در محراب نماز به شهادت رساندند برخی‌ گفتند علی در مسجد چکار می‌کرد!

 

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به اینکه کسانی که دفاع مقدس را لمس‌ و درک کردند امروز بیش از دیگران وظیفه مقابله با تحریف را بر عهده دارند ، افزود: تحریف به قدری خطرناک‌ است که کربلا را هم برخی‌ سعی داشتند با تکرار حرف یزید، مورد تحریف قرار دهند؛ به همین دلیل باید گفت که اساس این‌ انقلاب نیاز به تبیین دارد و در این تبیین به محورهایی از جمله اینکه انقلاب اسلامی همواره رو به پیشرفت بوده است ،  باید توجه کرد.

 

وی تصریح کرد: امروز به آمریکا می‌گویند وقتی تو مسایل داخلی خود را نمی‌توانی حل کنی، دیگر ابرقدرت در هیچ حوزه‌ای نیستی ! پهپاد ایرانی ها ساعت ها بالای سر مواضع تان پرواز می کند ، ولی جرأت جسارت و واکنش ندارید و این یعنی باور دارید دوران بزن در رو ،  دیگر  تمام شده است.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه اضافه کرد: پیروزی‌های انقلاب اسلامی و شکست‌های دشمن در کنار تحلیل پیروزی‌ها و شکست‌ها اهمیت دارد؛ شروع پیروزی‌های ما در دفاع مقدس زمانی بود که رزمندگان ما پس از حذف بنی صدر و فرار او فرصت کردند خود را نشان دهند.

 

وی در ادامه بیان کرد: ایجاد یاس بین مردم نیز از دیگر موارد تحریف است. نقشه‌ای که باید آن را با بیان موفقیت‌ها خنثی کنیم .

 

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به لزوم توجه برخی کشورها به عبرتهای ناشی از تحولات و حوادث اخیر منطقه گفت :امروز برخی کشورهای منطقه که برای برقراری ارتباط با ایران التماس می‌کنند، می‌گویند آمریکایی‌ها نامردی می کنند ، تا مثل افغانستان نشده ایم باید فکری‌به حال خود بکنیم.

 

حاجی صادقی گفت: هرچند در داخل مشکلاتی داریم، اما نباید این موضوع موجب ناامیدی شود. زیرا نابسامانی‌ها چه بسا  ناشی از انتخاب بد خودمان بوده است.

 

وی خاطر نشان کرد:  گفتمان مقاومت و ایستادگی تنها راه پیروزی است ، هر چند الان هم برخی می‌گویند مگر این دولت می‌تواند بدون برجام و همراهی با کدخدا مشکلات را حل کند.

 

 وی با بیان اینکه در عملیات کربلای پنج انقطاع الی الله ما زیاد بود، تصریح کرد: قبل از انجام این‌ عملیات یکی از فرماندهان که هم‌اکنون هم در قید حیات است، گفت برای انجام این‌ عملیات یگان‌ها نیاز به بازسازی دارند لذا بهتر است زمان عملیات به تعویق بیافتد، اما بعد این جمله را هم گفت که اگر تکلیف است هیچ نمی‌گویم؛ در کربلای ۴ امکانات، طرح و عملیات و نیرو داشتیم، ولی یک مقدار به خود وابسته شدیم بدین معنی که تضرع ما در این‌عملیات کم شده بود.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح  کرد: همواره باید تهدید را به فرصت تبدیل کنیم مانند شیوع کرونا که باعث شد ارزش ها، ویژگی‌ها، حماسه‌ها و جهادهایی خلق شود و حتی خانه‌ها به حسینه تبدیل شوند.

 

وی تاکید کرد: دشمن راه ضربه زدن به اسلام را در این می‌داند که ولایتمداری را در جامعه به اشکال مختلف کم کند و ولایت را مورد تحریف قرار دهد؛ کاری که در صدر اسلام با تحریف توانستند صحابه پیامبر (ص) را از علی (ع) جدا کرده و آن‌ها را قاتل امام‌ حسین (ع) کنند.

 

حاجی صادقی بیان داشت: امروز به جهاد کبیر یعنی در برابر اراده و فکر و تحریف دشمن ایستادن و با بیان دقیق و مستدل از اسلام دفاع کردن بیش از هر زمانی نیاز داریم؛ ما امروز نیاز به نهضت و جهاد همه جانبه در برابر دشمنی که از انواع وسایل و شبکه‌ها استفاده می‌کند، داریم؛ بر این اساس باید با افتخار از ارزش هایمان و دفاع مقدس، دفاع کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان تاکید کرد : برای دفاع افتخارآمیز ازانقلاب ، نظام و آرمان‌های بلند شهیدان باید از تقیه پرهیز کرد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------