تجزیه و تحلیل روش های آنالیز سئو سایتتجزیه و تحلیل  SEO مانند یک گزارش وضعیت است. این به شما کمک می کند تا تعیین کنید که استراتژی سئوی خود را چقدر خوب انجام می دهید، اما به همین جا ختم نمی شود.

 

در نهایت، چنین تحلیلی نشان می‌دهد که کجا ترافیک خود را ایجاد ‌کنید، چگونه استراتژی محتوای خود را اجرا کنید، برای کدام کلمات کلیدی رتبه‌بندی ‌کنید، رقبای ساخت سایت شما چه کسانی هستند، رقبای شما در کجا قرار می‌گیرند، عملکرد شما چگونه است و اینکه آیا خطای فنی دارید یا خیر. هزینه ساخت وب سایت با توجه به ویژگی های سایت متفاوت می باشد.

 

با این حال، تجزیه و تحلیل سئو فراتر از جایی است که در آن هستید و از شما می‌خواهد تا جایی که می‌روید را ارزیابی کنید و مناطقی را که نیاز به بهبود دارید شناسایی کنید. با تمام داده‌هایی که در طول تجزیه و تحلیل جمع‌آوری می‌کنید، تصویر دقیقی از اجرای خود ترسیم می‌کنید و نقاط ضعف خود را به منظور تقویت برجسته می‌کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید در هنگام شروع تجزیه و تحلیل خود به دنبال چه چیزی باشید. با سئو سایت، دریابید که چگونه باید استراتژی سئوی خود را بهبود بخشید.

 

روش های آنالیز سئو سایت,تجزیه و تحلیل روش های آنالیز سئو سایت,تجزیه و تحلیل SEO

تجزیه و تحلیل سئو

 

هنگام تجزیه و تحلیل سئو کجا باید تمرکز کنید؟

1. تحلیل ترافیک

وقتی ترافیک خود را تجزیه و تحلیل می کنید، باید هر کانال را بررسی کنید و ببینید ترافیک شما از کجا می آید. این شامل بررسی ارگانیک، بک لینک، رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، گوگل ادورز و علاوه بر هر کانال بالقوه دیگری است که ممکن است بازدیدکنندگان را جذب کنید.

 

در حالت ایده‌آل، باید بیشتر ترافیک خود را از منابع ارگانیک جذب کنید. زیرا این امر معمولاً بهترین بازدیدکنندگان را به همراه خواهد داشت. به علاوه، شما مجبور نیستید به طور مستقیم برای بازدیدکنندگان ارگانیک مانند آنچه برای کانال های پولی باید پرداخت کنید. هدایت مداوم ترافیک از منابع ارگانیک همچنین تضمین می کند که جریانی از کاربرهای جدید از وب سایت شما بازدید می کنند و به شما این امکان را می دهد که مخاطبین بیشتری را به سایت خود اضافه کنید.

 

2. تحلیل استراتژی محتوا

در این مرحله، عاقلانه است که یک سری سوال از خود بپرسید:

نرخ تبدیل وب سایت فروشگاهی شما چگونه است؟

آیا لینک ها منطقی از یک محتوا به محتوای بعدی برای مخاطبین خود ارائه می کنید؟

آیا در سایت شما شکاف هایی وجود دارد که باید در مورد موضوعات جدید بنویسید؟

 

به طور کلی، محتوای شما باید به مصرف کنندگان شما توجه کند و به تسهیل انتقال هر خریدار از یک مرحله به مرحله دیگر کمک کند. اگر اینطور نیست، باید محتوای جدیدی ایجاد کنید، قیف خود را پر کنید و مراحل بعدی واضح را برای هر مخاطب ارائه دهید.

 

تجزیه و تحلیل سئو,نکاتی برای سئو سایت,تحلیل استراتژی محتوا سایت

تحلیل محتوا برای سئو سایت

 

3. تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی

استراتژی محتوای شما تا حدی استراتژی کلمه کلیدی شما را مشخص می کند. موضوعاتی که باید برای آنها رتبه‌بندی کنید شناسایی می‌کنید، طبیعتاً عباراتی را پیدا خواهید کرد که باید هدف قرار دهید. بدیهی است کلمات کلیدی سایت فروشگاهی با طراحی سایت ارز دیجیتال متفاوت است.

 

 با این حال، باید عمیق‌تر کاوش کنید و مشخص کنید که در حال حاضر برای چه رتبه‌ای برنامه ریزی می‌کنید تا بقیه استراتژی خود را بسازید. با استفاده از ابزارهای مختلف تجزیه و تحلیل سئو، که بعداً در مورد آنها صحبت خواهیم کرد، می توانید بفهمید که کدام عبارات نشان دهنده بهترین عملکرد شما هستند. علاوه بر این، می توانید ببینید که کدام عبارات نشان دهنده عملکرد ضعیف هستند.

 

4. تحلیل رقابتی

علاوه بر تعیین اینکه برای کدام کلمات کلیدی برنامه ریزی می‌کنید، باید بدانید که رقبای شما برای چه کلماتی رتبه‌بندی می‌شوند. همانطور که قبلاً بحث کردیم، استراتژی محتوا و استراتژی کلمه کلیدی شما در کنار هم قرار می گیرند. بنابراین نظارت دقیق بر آنچه رقبای شما در مورد آن می نویسند نیز مهم است.

 

از خودت بپرس:

رقبای شما چه کسانی هستند؟

آیا آنها اصطلاحاتی را هدف قرار می دهند که شما نیز باید آن را هدف قرار دهید؟

آنها دقیقاً چگونه شرکت خود را تعیین می کنند؟

شرکت شما نسبت به موقعیتش در کجا قرار دارد؟

 

ایجاد اعتبار سایت شما و بهبود رتبه SEO,عملکرد جستجوی خود,استراتژی کلمات کلیدی

نحوه ی بهبود سئو فنی

 

چگونه می توانم سئو فنی خود را بهبود بخشم؟

مشکلات پنهانی را که می تواند سایت شما را از دستیابی به ترافیک و رتبه بهینه باز دارد، پیدا کرده و برطرف کنید. سلامت سئوی فنی سایت خود را بررسی کنید. بدانید کدام کلمات کلیدی بیشترین شانس را برای رتبه بندی دارد. ابزار تحقیق کلمات کلیدی الکسا به شما کمک می کند تا سطح رقابت کلمات کلیدی را که سایت شما می تواند هدف قرار دهد، ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که کلمات کلیدی را انتخاب می کنید که برای آنها عملکرد خوبی دارید.

 

عملکرد جستجوی ارگانیک خود را با کشف نقاط ضعف در استراتژی کلمه کلیدی خود بهبود بخشید. SEO کلمات کلیدی خود را بررسی کنید و آنها را با شرایط برتر رقبای خود مقایسه کنید تا فرصت های جدیدی برای دستیابی به مخاطبان خود پیدا کنید و ترافیک خود را افزایش دهید.

 

با یافتن کلمات کلیدی با نرخ جستجوی بالا، به مخاطبان خود دسترسی داشته باشید و آنها را به طور مؤثرتری تبدیل کنید. از این کلمات کلیدی در محتوا استفاده کنید تا زمانی که خریداران در جستجوی محصولات و خدمات هستند، شما را پیدا کنند.

 

عملکرد جستجوی ارگانیک را با بهینه سازی در صفحه بهبود بخشید. تجزیه و تحلیل روی صفحه انجام دهید تا مطمئن شوید محتوای شما از بهترین شیوه های سئو پیروی می کند و توسط موتورهای جستجو قابل درک است.

 

بک لینک های معتبر می توانند به ایجاد اعتبار سایت شما و بهبود رتبه SEO شما کمک کنند. تجزیه و تحلیل بک لینک را اجرا کنید تا ببینید کدام سایت ها قبلاً به سایت شما لینک داده اند. بک لینک هایی را که رقبای شما دریافت می کنند بررسی کنید تا فرصت های جدیدی را پیدا کنید که می تواند برای سایت شما ارزشمند باشد.

 

بدانید با چه کسانی برای ترافیک جستجو رقابت می کنید و موفق ترین استراتژی های آنها را با تجزیه و تحلیل وب سایت رقابتی تجزیه و تحلیل کنید. سایت هایی را بیابید که کلمات کلیدی یکسانی را هدف قرار می دهند و مخاطبان مشابهی دارند. سپس، بهترین کلمات کلیدی و بک لینک های رقبای سئوی خود را برای یافتن فرصت های جدیدی که می توانید از آنها استفاده کنید، تحقیق کنید.

 

با محک زدن عملکرد جستجوی خود در برابر رقبا، SEO، SEM و استراتژی محتوای خود را بهبود بخشید. سپس بررسی کنید که از چه موضوعی و استراتژی کلمات کلیدی برای افزایش عملکرد خود استفاده می کنند.

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022