عکس روز ناسا؛ نگاهی به فعالیت‌های سه فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللیاخبار,اخبار علمی,فعالیت‌های سه فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی

ناسا تصاویری از فضانوردان "ایستگاه فضایی بین‌المللی" منتشر کرد که این سه تن در حال انجام سه کار تحقیقاتی متفاوت بوده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از ناسا، هم‌اکنون سه فضانورد در "ایستگاه فضایی بین‌المللی" مستقر هستند و کارهای ارزشمند زیادی را انجام می‌دهند.

 

این سه تن "سرنا ام آنیون"( Serena Auñón)،  "سرجی پروکوپیو" (Sergey Prokopyev) و "الکساندر گرست"( Alexander Gerst) نام دارند.

 

 در این تصاویر "سرنا ام آنیون" مشغول ترکیب نمونه‌های کریستالی پروتئینی است تا به دانشمندان کمک کند که عملکرد آن‌ها را بهتر دریابند.

 

این فضانورد ۴۲ ساله زن در ایستگاه فضایی بین‌المللی هم نقش محقق را دارد و هم مهندس.

اخبار,اخبار علمی,فعالیت‌های سه فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی

 

در تصویری دیگر، "الکساندر گرست" فضانورد آژانس فضایی اروپا در حال تنظیم یک میکروسکوپ تخصصی به نام "ماژول میکروسکوپی نوری" است تا به مشاهده و بررسی ساختارهای سه‌بعدی پیچیده‌ای بپردازد که از تجمع ذرات معلق موجود در یک مایع به وجود آمده‌اند.

اخبار,اخبار علمی,فعالیت‌های سه فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی

 

"در تصویر آخر نیز "سرجی پروکوپیو" فضانورد و مهندس پرواز روسی قابل رؤیت می‌شود. وی در این تصویر به بررسی پلاسماهای پیچیده یا گازهای یونیزه پرداخته است که در دمای بالا تولید شده‌اند.

اخبار,اخبار علمی,فعالیت‌های سه فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی

 

"ایستگاه فضایی بین‌المللی" روزانه ۱۶ مرتبه به دور سیاره زمین گردش می‌کند.

 

این ایستگاه در مدار نزدیک زمین و در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ کیلومتری از سطح زمین در حرکت بوده و سرعت آن در مدار برابر ۲۷ هزار و ۷۰۰ کیلومتر بر ساعت است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------