ساخت آجر‌هایی از خاک کره ماه برای تولید برق!اخبار,اخبار علمی
درک نحوه زندگی در فضا برای بسیاری افراد جالب است؛ در این بسته خبری قصد داریم جذابترین اتفاقات فضایی را ارائه دهیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پژوهشگران و مهندسان سازمان فضایی اروپا  به این نتیجه رسیده‌اند که از خاک ماه می توانند آجر‌هایی بسازند که انرژی ذخیره را به برق تولید کنند.

 

هدف فناوران این است که علت سنگ‌پوشه سطح ماه را کشف کنند تا  متوجه شوند چگونه این سنگ پوشه ها می‌توانند انرژی خورشید را در طول روز جذب و سپس آن را به برق تبدیل کنند، تا با استفاده از آن از تجهیزات ارسالی به کره ماه در برابر انجماد محافظت و همچنین برق ۱۴ شبانه‌روز در ماه را تامین کنند.

 

هدف فضانوردان از سفر به ماه، استقرار دائمی است. زیرا برای ساختن پایگاهی که مواد را از زمین به سطح ماه ارسال می‌کند نیاز به هزینه بسیاری است از این رو محققان قصد دارند از مواد سطح ماه مانند خاک و سنگ پوشه ها برای ساختن آجر استفاده کنند.

 

طبق گفته سازمان فضایی اروپا، با استفاده از سنگ‌پوشه‌های ماه می‌توان آجر‌های ذخیره‌ساز گرما تولید کرد.

 

برای انجام این کار، تیمی از محققان، با الهام از نمونه‌های سنگی که توسط آپولو ۱۱ به زمین آورده شد، سنگ‌پوشه‌های مصنوعی ساختند؛ سپس این سنگ‌پوشه‌ها را به آجر تبدیل کردند و تحت شرایط شبیه‌سازی شده ماه قرار دادند.

 

طبق گفته محققان هر تکنولوژی مربوط به ماموریت‌های ماه با شرایط فوق‌العاده دشواری مواجه می‌شود. این شرایط شامل شب‌های طولانی و دمای منفی ۱۲۷ تا ۱۷۳ درجه سانتی‌گرادمی‌شود.

 

گفتنی است؛ استفاده از سنگ‌پوشه ماه برای ذخیره گرما به ما این امکان را می‌دهد تا مواد فراوانی برای ساخت پایگاه‌ها در دسترس داشته باشیم تا دیگر نیازی به آوردن مواد از زمین نباشد. این روش نخستین گام رو به جلو برای ساخت پایگاه‌های ذخیره انرژی و گرما است تا استقرار دائمی انسان را بر روی ماه ممکن سازد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------